cze 19 2022

Zajęcia sportowe z gimnastyka korekcyjną – Proste Plecy – I Etap

Niezmiernie nam miło, że program zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej mgr Mariana Sadzikowskiego, absolwenta AWF Kraków, specjalisty odnowy biologicznej – został zakwalifikowany do realizacji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzięki temu kilkaset dzieci 7-14 lat zostanie objętych bezpłatnymi zajęciami.
Zajęcia będą się odbywać w trzech etapach :
II-VI I etap ,
VI-VIII II etap,
IX-XII III etap.

Partnerzy :
Szkołą Podstawowa nr 8 w Chrzanowie
Szkoła Podstawowa w Porębie Żegoty
Szkoła Podstawowa w Wołowicach
Szkoła Podstawowa w Przegini Duchownej
Niepubliczna Szkoła Edison w Trzebini Sierszy
Niepubliczne Przedszkole Młodych Talentów 100 Bajek w Chrzanowie ul Sikorskiego oraz Stara Huta
Niepubliczne Przedszkole Młodych Talentów 100 Bajek w Jaworznie
Niepubliczne Przedszkole Kraina Uśmiechu w Rybnej
Publiczne Przedszkole w Alwerni
Publiczne Przedszkole w Grojcu
Publiczne Przedszkole w Kwaczale
Niepubliczne Przedszkole w Balinie
Oddziały Przedszkolne w SP Poręba Żegoty
Oddziały Przedszkolne w SP 8 Chrzanów
Oddziały Przedszkolne w SP Przeginia Duchowna
MUKS Olimpijczyk Chrzanów

Cel:
…Proste plecy u dziecka to cecha fizjologiczna, która procentować będzie przez całe życie. Prawidłowa postawa zapewnia optymalną pracę mięśni brzucha oraz kręgosłupa. Odpowiednie ustawienie poprawia proces oddychania oraz znacznie zmniejsza ryzyko problemów bólowych w dorosłym życiu..
Efekt:
Podczas zabawy dzieci zapamiętują najważniejsze dla siebie ćwiczenia, które powinny stać się nawykiem do codziennego utrwalania. Jest to niezwykle ważny element, ponieważ uczy świadomości własnego ciała, a co za tym idzie kształtuje prawidłowe nawyki, które dziecko z czasem zacznie prezentować podczas swoich codziennych aktywności.

Klauzula RODO FZSdU(1)

oferta 1 plakat Gimnastyka Korekcyjna Proste Plecy