O nas

Uczniowski Klub Sportowy

przy SP 8 Chrzanów

Sekcja szachowa – rok założenia 1994

Stowarzyszenie nasze opiera się na współpracy z Zespołem Szkół Nr 1 w Chrzanowie(SP 8 Chrzanów), gdzie funkcjonują klasy sportowe o specjalności szachy i pływanie w Szkole Podstawowej nr 8. Pragniemy wypromować swoją działalność i sukcesy na polu ogólnopolskim. Posiadaliśmy drużynę juniorów, wychowanków w najwyższej lidze juniorów, zdobyliśmy 64 medale Mistrzostw Polski, sześć medali Mistrzostw Europy, srebrny medal Mistrzostw Świata. Prowadzimy działalność szkoleniową wśród 340 dzieci i młodzieży od 4 roku życia w Przedszkolach i Szkołach.  Byliśmy organizatorami na zlecenie Polskiego Związku Szachowego prawie 30 imprez rangi Mistrzostw Polski w szachach, w kategoriach 6,7,8,10,16,18 lat oraz II, I ligi seniorów oraz Indywidualnych i drużynowych Mistrzostw Polski Szkół.

Ostanie  lata to pasmo sukcesów  sportowych i organizacyjnych zawodników, trenerów i działaczy klubowych :

2010
Sadzikowski Daniel Wicemistrzostwo Świata Juniorów do 16 lat w Porto Carras 

 

Srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy Szkół do 8 lat w Varnie: 

Kucharska Honorata, Mucha Marta, Mazgaj Julia, Szczurek Kacper

 

Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy Szkół do 16 lat w Varnie: 

Sadzikowski Daniel,Lewicki Mirosław, Pierończyk Karol, Lewicki Michał

 

Mucha Marta Złoty medal Mistrzostw Polski do 7 lat w Sielpi

 

Kucharska Honorata, Złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek w szachach szybkich do 8 lat w Warszawie 

 

Kucharska Honorata I m-ce Mistrzostw Polski Juniorek w szachach błyskawicznych do 8 lat w Warszawie 

 

Guzik Jan srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich do 10 lat w Warszawie

 

Sadzikowski Daniel Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w szachach błyskawicznych do 16 lat w Warszawie 

 

Kasperek Kinga Srebrny medal Pucharu Polski Juniorek do 12 lat w Koszalinie 

 

Sadzikowski Daniel Brązowy medal Pucharu Polski Juniorów do 16 lat w Koszalinie 

 

Mucha Marta Brązowy medal Pucharu Polski Juniorek do 8 lat w Koszalinie 

 

II miejsce w Drużynowe Mistrzostwa Polski I Liga juniorów, Suchedniów. Awans do Ekstraligi juniorów. Skład:

Sadzikowski Daniel, Barski Radosław, Knapik Andrzej, Drop Szymon, Chrząszcz Malwina, Kasperek Kinga, Lewicki Mirosław

 

2011

Mucha Marta Srebrny medal Mistrzostw Polski Przedszkolaków w Sielpi 

 

Brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych, Karpacz:

Sadzikowski Daniel, Lorek Miłosz, Katarzyna Zelenka 

 

Srebro w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Karpaczu: 

Drop Szymon, Kasperek Kinga, Skowronek Dawid, Rudol Maria

 

Malvina Chrząszcz złoty medal Mistrzostw Polski juniorek w szachach błyskawicznych do 18 lat w Warszawie 

 

Malvina Chrząszcz Srebrny medal Mistrzostw Polski juniorek w szachach szybkich do 18 lat w Warszawie 

 

I m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Europy juniorów do 18 lat: Sadzikowski Daniel w Lasi Rumunia

 

VI miejsce w Polsce w klasyfikacji współzawodnictwa sportu młodzieżowego w dyscyplinie szachy

 

III miejsce w kraju w klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych w Warszawie 2012

 

Sadzikowski Daniel V miejsce w Finale Mistrzostw Polski Juniorów w szachach do 18 lat , Solina

 

Sadzikowski Daniel, Lorek Miłosz III miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych 

 

V miejsce drużyny w Ekstraklasie juniorów: Sadzikowski Daniel, Kapnik Andrzej, Drop Szymon, Szczurek Krzysztof, Chrząszcz Malvina, Kucharska Honorata w Suchedniowie

 

Kucharska Honorata II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek do 10 lat w Poroninie 

 

Mucha Marta III miejsce w Pucharze Polski do 8 lat w Szczyrku 

 

Kucharska Helena  IV miejsce w Mistrzostwach Polski Przedszkolaków w Szczyrku 

 

III miejsce w klasyfikacji drużynowej na Mistrzostwach Polski juniorów w szachach błyskawicznych w Warszawie

 

IV miejsce w klasyfikacji drużynowej na Mistrzostwach Polski juniorów w szachach szybkich w Warszawie

 

Kucharska Honorata I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek do 10 lat w szachach szybkich w Warszawie 

 

Sadzikowski Daniel II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów do 18 lat w szachach szybkich w Warszawie 

 

Kucharska Honorata I miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek do 10 lat w szachach błyskawicznych w Warszawie 

 

Mucha Marta III miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek do 8 lat w szachach błyskawicznych w Warszawie 

 

Kucharska Honorata XII miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy juniorek do 10 lat w Pradze 

 

Sadzikowski Daniel XI miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy juniorów do 18 lat w Pradze 

 

Sadzikowski Daniel I m-ce, złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów do 18 lat w Pardubicach 

 

2013

Kucharska Honorata I m-ce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży do 12 lat w Książu

 

Łyszczarz Konrad I m-ce w Mistrzostwach Polski do 7 lat w Poroninie

 

Szczurek Krzysztof II m-ce w Mistrzostwach Polski Młodzików do 10 lat w Szczyrku

 

Kucharska Helena II m-ce w Mistrzostwach Polski do 7 lat w Poroninie

 

Szczurek Krzysztof II m-ce w Mistrzostwach Polski do 10 lata w szachach szybkich w Olsztynie

 

Kucharska Honorata III m-ce do 12 lat w Mistrzostwach Europy w szachach błyskawicznych – Warszawa

 

Kucharska Helena I m-ce do lat 8 Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych – Warszawa

Strączek Wiktoria II m-ce do lat 8

 

Pyzio Amelia I m-ce do lat 12 w Półfinałach Mistrzostw Polski  juniorów – Solina

 

Mucha Marta I m-ce do lat 10 w Półfinałach Mistrzostw Polski juniorów – Solina

 

Pniaczek Marek I m-ce do lat 10 w Półfinałach Mistrzostw Polski juniorów – Solina

 

Bandyk Sebastian III m-ce do lat 14 w Półfinałach Mistrzostw Polski, Solina

 

Łyszczarz Konrad III m-ce w Półfinałach Mistrzostw Polski do lat 10, Solina

 

Kucharska Honorata XIII m- ce w ME do lat 12 w szachach klasycznych – Budwa Czarnogóra

 

Kucharska Honorata I m-ce Mistrzostwa Małopolski w szachach szybkich do lat 12

 

Pyzio Amelia III m-ce Mistrzostwa Małopolski w szachach szybkich do lat 12

 

Pyzio Amelia II m-ce Mistrzostwa Małopolski w szachach błyskawicznych  do 12 lat

 

2014

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Olkusz:

I m-ce Kucharska Honorata , IV m-ce Dyląg Emilia, VI m-c, Amelia Pyzio

Finały Mistrzostw Polski do lat 10:  Dyląg Emilia 15 m-ce, Mucha Marta 21 m-ce, Kucharska Helena 58 m-ce, Łyszczarz Konrad 41 m-ce

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Książu:

Kucharska Honorata I mce do lat 12 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Książu

Pyzio Amelia XIX m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Książu do lat 12

Pniaczek Marek XIX m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Książu do lat 12

I m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Małopolski juniorów III liga w składzie: Adamczyk Paweł, Bandyk Sebastian, Pyzio Amelia, Pniaczek Marek, Łyszczarz Konrad, Mazgaj Julia, Mucha Marta, Kucharska Helena

Puchar Polski do lat 8 : Kucharska Helena IV m-ce, Łyszczarz Konrad V m-ce, Meers Hubert VIII m-ce

Dyląg Emilia I m-ce Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski do lat 10 – Kraków

II m-ce klubu w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych we Wrocławiu

Indywidualne Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych we Wrocławiu:

Szachy szybkie:

Łyszczarz Konrad II m-ce do lat 8

Kucharska Helena IV m-ce do lat 8

Meers Hubert VII m-ce do lat 8

Dyląg Emilia VI m-ce do lat 10

Mucha Marta XIX m-ce do lat 10

Kucharska Honorata II m-ce do lat 12

Amelia Pyzio IX m-ce do lat 12

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów ,Szachy błyskawiczne we Wrocławiu:

Kucharska Honorata I m-ce do 12 lat

Pyzio Amelia XI m-ce do 12 lat

Łyszczarz Konrad III m-ce do lat 8

Kucharska Helena IV m-ce do lat 8

Dyląg Emilia IV m-ce do lat 10

Mucha Marta VI m-ce do lat 10

Pniaczek Marek XV m-ce do lat 12

III mc-e w Drużynowych Mistrzostwach Polski  juniorów II liga Szczyrk , w składzie:

Knapik Andrzej, Adamczyk Paweł, Pniaczek Marek, Kucharska Honorata, Kasperek Kinga, Pyzio Amelia

Pniaczek Krzysztof V m-ce do lat 7 Mistrzostwa Małopolski Przedszkolaków, Przebieczany

Mistrzostwa Makroregionu MP, Niepołomice:

Pyzio Amelia IV m-ce Mistrzostwa Makroregionu do lat 12 – Niepołomice

Dyląg emilia III m-ce do lat 10

Mucha Marta VI m-ce do lat 10

Meers hubert I m-ce do lat 10

Skorupka Arkadiusz IX m-ce do lat 10

Pniaczek Marek IV m-ce do lat 12

Strączek wiktoria VII m-ce do lat 10

Zając Patrycja VIII m-ce do lat 10

Mucha Marta VI m-ce Półfinały Mistrzostw Polski do lat 10, Karpacz

Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych, Wrocław:

Kucharska Honorata I m-ce do 12 lat szachy szybkie,

Mucha Marta II m-ce do lat 10 w szachach błyskawicznych,

Kucharska Helena III m-ce do lat 10 w szachach szybkich,

Pyzio Amelia IV m-ce do lat 12 w szachach błyskawicznych,

Dyląg Emilia IV m-ce do lat 10 w szachach szybkich

2015

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Olkuszu:

Kucharska Honorata II mce, Dyląg Emilia III m-ce, Pyzio Amelia VI m-ce, Mucha Marta VII m-ce, Kucharska Helena VIII m-ce, Meers Hubert VIII m-ce , Łyszczarz Konrad X m-ce, Musiał Tomasz XII m-ce,

Finały MP do lat 10 Jastrzębia Góra: 

XIX m-ce Meers Hubert, XXVIII Łyszczarz Konrad, Kucharska Helena XXXVII m-ce

Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkól Podstawowych, Ustroń

II m-ce w składzie: Dyląg Emilia, Mazgaj Julia, Łyszczarz Konrad, Pyzio Amelia, Mucha Marta

Meers Hubert III m-ce Puchar Polski Młodzików do lat 8 Poronin

Popiel Martyna IV m-ce Mistrzostwa Polski do lat 6 Suchedniów 

I Liga Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów X m-ce: 

Czajkowski Adam, Pniaczek Marek, Kucharska Helena, Musiał Tomasz, Łyszczarz Konrad, Pyzio Amelia, Kucharska Honorata

Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych, Katowice:

I m-ce Meers Hubert w szachach błyskawicznych , II m-ce w szachach szybkich do lat 8

Kucharska Honorata II m-ce w szachach szybkich do lat 12

X m-ce w Klasyfikacji Klubowej Mistrzostw Polski

Mistrzostwa Małopolski Przedszkolaków,Przebieczany:

II m-ce Popiel Martyna do lat 6, III m-ce Feluś Liliana do lat 6.VI m-ce Miętkiewicz Kaja

Półfinał Mistrzostw Polski w Suchedniowie:

Pyzio Amelia I m-ce do lat 14

Mucha Marta I m-ce do lat 12

Pniaczek Marek II m-ce do lat 12,

Musiał Tomasz IV m-ce do lat 12

Skorupka Arkadiusz IV m-ce do lat 12

VII m-ce w Mistrzostwach Europy w Chorwacji : Meers Hubert do lat 8

Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów Szklarska Poręba:  I m-ce Konrad Łyszczarz

2016

Finały Mistrzostw Polski do lat 10 Jastrzębia Góra:

IV m-ce Meers Hubert, VI m-ce Łyszczarz Konrad, 

V m-ce Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych, Pokrzywna w składzie:

Skorupka Arkadiusz, Dyląg Emilia, Łyszcarz Konrad, Mucha Marta, Strączek Wiktoria

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Olecku:

XVI m-ce Pyzio Amelia do lat 14, Pniaczek Marek XVI m-ce do lat 14,

II m-ce Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Poroninie  w składzie: 

Strączek Wiktoria, Walenciak Ignacy, Jędryka Jan, Kasperek Michał

Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8 w Poroninie:

Pniaczek Marek II m-ce w Mistrzostwach Europy Amatorów w Previdze

Wil Igor III m-ce w Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików ,Niepołomice.

Finałowy Turniej Edukacja przez szachy, Warszawa:

Popiel Małgorzata II m-ce, V m-ce Batiuk Alicja

Mistrzostwa Polski w szachach Szybkich i błyskawicznych, Koszalin:

Pyzio Amelia VI m-ce w szachach błyskawicznych do lat 14

Meers Hubert X m-ce w szachach szybkich do lat 10

Bartoszczuk Adam XIII m-ce do lat 8

Popiel Martyna XV m-ce w szachach szybkich , XIX w błyskawicznych do lat 8

Strączek Wiktoria XX m-ce w szachach błyskawicznych do lat 12

Mistrzostwa Polski w szachach szybkich Poronin, klasyfikacja juniorów:

2 m-ce do lat 8 Feluś Liliana

1 m-ce do lat 8 Bartoszczuk Adam, 3 m-ce do lat 8 Zychowicz Bartosz

1 m-ce juniorka do lat 12 Mucha Marta , 2 m-ce doat 12 Zając Patrycja

1 m-ce do lat 12 Skorupka Arkadiusz, 3 m-ce do lat 12 Bużyk Maciej

2-m-ce do lat 14 Pyzio Amelia

1-ce w rankingu do 1600 Musiał Tomasz 

Mistrzostwa Małopolski Przedszkolaków, Przebieczany:

I m-ce Feluś Liliana do lat 7

III m-ce Starmach Martyna do lat 7

I m-ce Popiel Martyna do lat 6

III m-ce Jędryka Maksymilian do lat 7

VII mce Wójcik Oliwia do lat 7

V mce pajer irena do lat 6

VII mce zajjąc Zuzanna do lat 6

XI mce Gładysek Milena do lat 6

Zawody Makroregionalne juniorów:

IV m-ce Bartoszczuk Adam do 10 lat

I m-ce Pniaczek Marek  do lat 14

II m-ce Musiał Tomasz do lat 14

I mce w Drużynowych Mistrzostwach Małopolski Seniorów III liga – Olimpijczyk

Ustianovich Nazar, Kumala Aleksander, Smółka Marcin, Stacchańczyk Jacek, Knapik Andrzej, Bielczyk jacek, Sadzikowski marian, Kmak Wiesław, Knapik Lucjan, Guzik Jolanta, Walenciak Katarzyna.

Drużynowe Mistrzostwa Małopolski do lat 8 III m-ce  w składzie: Bartoszczuk Adam, Jędryka Maksymilian, Feluś Liliana, Zenker Oskar

Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Szkół i Przedszkoli, Katowice

I m-ce NP 100 Bajek w Chrzanowie – przedszkola

 I m-ce SP 8 Chrzanów – klasy I-III

III m-ce SP Regulice – klasy I-III

II m-ce SP 8 Chrzanów – klasy IV-VI

I mce Popiel Martyna – przedszkola

III m-ce Popiel Małgorzata – klasy III

III m-ce Zychowicz Bartosz – przedszkola

III m-ce Chomik Dominika – przedszkola

III m-ce Starmach Martyna – klasy II

II m-ce Drużynowe Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży , Myślenice w składzie:

Łyszczarz Konrad, Skorupka Arkadiusz, Bartoszczuk Adam, Strączek Wiktoria

2017

Pniaczek Marek II m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach

Musiał Tomasz III m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach

Mucha Marta XXVII m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach

Pniaczek Marek III m-ce w Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych, XIX w szachach szybkich do 14 lat we Wrocławiu.

Pyzio Amelia XI mce w szachacch błyskawicznych , XX mce w szachach szybkich we Wrocławiu

Baliś Sebastian IV m-ce w Mistrzostwach Polski w szachach Błyskawicznych , IX mce w szachch szybkich we Wrocławiu.

Feluś Liliana VI mce w szachacch błyskawicznych XII mce w szachach szybkich do lat 8 we Wrocławiu

Popiel Martyna XIII mcce w szachach błyskawicznych we Wroccławiu

Mucha Marta XVI mce w szachach błyskawicznych we Wrocławiu

Musiał Tomasz XX mce w szachach błyskawicznych do lat 14 we Wrocławiu

Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych seniorów – Katowice

I m-ce Pniaczek Marek – klasyfikacja do rankingu 2000

I m-ce Ustianovich Nazar do rankingu 2400

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli – Katowice

I m-ce Pyzio Amelia – Gimnazja

II m-ce Gładysek Milena – Przedszkola

I m-ce w Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostwach Szkół w kategorii gimnazjów :

Pyzio Amelia, Dyląg Emilia , Mucha Marta, Walenciak Ignacy

I m-ce w Drużynowych Małopolskich Igrzyskach Młodzieży – Myślenice:

Dyląg Emilia, Pyzio Amelia, Mucha Marta, Walenciak Ignacy

II m-ce W Drużynowych  Małopolskich Igrzyskach Szkół Podstawowych:

Łyszczarz Konrad, Bartoszczuk Adam, Wróbel Szymon, Małecki Przemysław , Strączek Wiktoria

II m-ce Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych klas I-III Suchedniów :

Bartoszczuk Adam, Wróbel Szymon, Czarnecki Mikołaj, Jędryka Maksymilian, Feluś Liliana

Musiał Tomasz V m-ce Mistrzostwa Europy Szkół do lat 15 – Budva

II m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Małopolski III liga juniorów :

Pniaczek Marek, Gładysek Michał, Musiał Tomasz , Pyzio Amelia , Mucha Marta

Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski – Wilk Igor II m-ce do lat 13,

Mistrzostwa Małopolski juniorów – Kraków:

I mce Feluś Liliana do lat 8

III mce Popiel Martyna do lat 8

III mce Strączek Wiktoria do lat 12

II Popiel Małgorzata do lat 10

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski – Poronin:

II m-ce Popiel Martyna do lat 7

IV m-ce Smitka Urszula do lat 7

V m-ce Gładysek milena do lat 7

VI m-ce Kania Aleksandra do lat 7

VIII m-ce Pajer Irena do 9 lat 7

IX m-ce Zając Zuzanna do lat 7

III m-ce Pyzio Amelia do lat 15

II m-ce Musiał Tomasz do lat 15

Mistrzostwa Polski do lat 6 i 7 Poronin

VIII m-ce Popiel Martyna do 7 lat

XI m-ce Zychowicz Bartosz do 7 lat

VIII m-ce Gładysek Milena do 6 lat

XII m-ce Kaszuba Michał do 6 lat

XII m-ce Pajer Irena do 7 lat

Mistrzostwa Małopolski Przedszkolaków, Pzebieczany:

II m-ce Baliś Sebastian do lat 7

III m-ce Kwapisz piotr do lat 7

I m-ce Kaszuba Michał do lat 6

III m-ce starmach Filip do lat 6

I m-ce drużynowo chłopcy

II m-ce Popiel Martyna do lat 7

III m-ce Chomik Domijnika do lat 7

I m-ce Gładysek Milena do lat 6

I m-ce w klasyfikacji klubowej dziewcząt

2018

Sebastian Baliś III m-ce w Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych we Wrocławiu oraz VI m-ce w szachach szybkich,

II m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół klas I-III w Poroninie:

Bartoszczuk Adam, Jędryka Maksymilian, Mazgaj Hubert, Feluś Liliana,

I m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Małopolski juniorów III liga:

Pniaczek Marek, Musiał Tomasz, Wilk Igor, Bartoszczuk Adam, Strączek Wiktoria, Pyzio Amelia, Mucha Marta, Zychowicz Bartosz

VIII m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów II Liga w składzie:

Pniaczek Marek, Musiał Tomasz, Wilk Igor, Bartoszczuk Adam, Strączek Wiktoria, Pyzio Amelia, Mucha Marta

 

Pyzio Amelia VII m-ce w Mistrzostwach Europy w szachach szybkich do lat 16, Oradea 

 

Pyzio Amelia XVIII m-ce w Mistrzostwach Europy w szachach błyskawicznych do lat 18, Oradea

 

Pyzio Amelia XVII m-ce w turnieju drużynowymi chłopców do lat 18, Mistrzostwa Europy w szachach szybkich, Oradea

 

 

CZCIONKA
ZMIANA KOLORU