«

»

maj 03 2023

Zakończenie Mistrzostw Polski Dzieci do lat 6 i 7 w Poroninie.

Po czterodniowych zmaganiach w atmosferze sportowej rywalizacji na wysokim poziomie, zakończono rywalizację młodziutkich zawodników Mistrzostw Polski do lat 6 i 7.

W grupie dziewcząt do  lat 7:

Złotą Medalistką Mistrzostw Polski została Rożek Sylwia, Szachownica Kłaj, 7 pkt.

Srebrny medal Mistrzostw Polski zdobyła Bos Nina, Akademia Szachowa Zielona Góra, 7 pkt.

Brązowy Medal zdobyła Makuchowska Wiktoria, KS AZS Wratislavia, 6,5 pkt.

W grupie chłopców do lat 7:

Złotym Medalistą Mistrzostw Polski został Czachurski Ignacy, MUKS Stoczek 45 Białystok, 8 pkt.

Srebrnym medalistą Mistrzostw Polski został Mońka Patryk, Dom Kultury Koszęcin, 7 pkt.

Brązowym medalistą Mistrzostw Polski został Szumiec Jan, KSz Dwie Wieże Kraków, 7 pkt.

W grupie dziewcząt do lat 6:

Złoty Medal Mistrzostw Polski  bezapelacyjnie zdobyła Wandor Emilia, Dom Kultury Koszęcin, z kompletem 9 zwycięstw!

Srebrny Medal Mistrzostw Polski wywalczyła Duda Magdalena, KSz HETMAN Katowice, 8 pkt.

Brązowy Medal Mistrzostw Polski zdobyła Hlubek Sara, KSz Skoczek Czerwionka Leszczyny, 6 pkt.

W grupie chłopców do lat 6:

Złotym Medalistą Mistrzostw Polski został Oszutowski Antoni, UKS ELO Ełk, 8 pkt.

Srebrnym Medalistą Mistrzostw Polski został Grabowski Jan, MKSz Rybnik, 7 pkt.

Brązowym Medalistą Mistrzostw Polski został Stańkowski Wiktor, UKS Czternastka Warszawa, 6,5 pkt.

Najlepszym 5 latkiem okazał się Radomski Alan, UKS Czternastka Warszawa, zdobywając aż 6 pkt. a najlepszą 5 latką Mistrzostw Polski została Paluch Nela, KSz Polonia Wrocław, zdobywając 4 pkt.

Najmłodszą zawodniczką biorąca udział w Mistrzostw była Olszowska Zofia, Olimpijczyk Chrzanów a najmłodszym zawodnikiem Graczkowski Igor, KS Royal Chess Bydgoszcz.

W klasyfikacji klubowej I miejsce wywalczył  Dom Kultury Koszęcin, II miejsce MUKS Stoczek 45 Białystok, III miejsce MKSz Rybnik.