«

»

Paź 28 2019

Marian Sadzikowski

Mamy Mistrzów Mistrzów Małopolski szachów szybkich i bliza!

W drugim dniu Mistrzostw Małopolski w szachach w Hotelu Galaxy w Krakowie rozegrano indywidualane mistrzostwa szachów szybkich w kategoriach do 8,10 i 12 lat. 7 rund w tempie 30 minut dla zawodnika pozwoliły na rozegranie wielu ciekawych i emocjonujący partii. Niektórzy zawodnicy pokusili się nawet o zapis swych poczynań 👏.
Naszym bohaterem został ośmioletni Michał Kaszuba wygrywając ze 100 % wynikiem mistrzostwa do 8 lat. Najlepszą młodziczką do 10 lat została Irena Pajer !
Na czwartym miejscu w zawodach do 10 lat uplasował się Sebastian Baliś.

Kolejne złoto zdobył Michał Kaszuba w Mistrzostwach Małopolski, tym razem w szachach błyskawicznych do lat 8. W zawodach rozegranych w Hotelu Galaxy w Krakowie Michał uzyskał wynik 8 pkt. z 9 partii w tempie 6 minut plus 4 sek. za ruch.
Sebastian Baliś został srebrnym medalistą Mistrzostw Małopolski w szachach błyskawicznych do lat 10.
Po pechowym czwartym miejscu w szachach szybkich Sebastian w grze błyskawicznej uplasował się pewnie na podium, na drugim miejscu z dorobkiem 7 pkt. z 9 rund

Podsumowywując trzy dni zmagań w Hotelu Galaxy w Krakowie gdzie najlepsi młodzi szachiści rywalizowali o medale mistrzostw Małopolski w szachach drużynowych oraz indywidualnie w szachach szybkich i błyskawicznych warto zauważyć, iż w sumie wystartowało ponad 60 naszych szachistów ! Nasz dorobek to srebro drużyny do 18 lat w składzie Marek Pniaczek, Tomasz Musiał, Igor Wilk, Amelia Pyzio. Złoto Michała Kaszuby w szachach szybkich do lat 8. Złoto w kategorii dziewcząt do lat 10 Ireny Pajer. Złoto Michała Kaszuby w szachach błyskawicznych do lat 8. Srebro Sebastiana Balisia w szachach błyskawicznych do lat 10. Wysokie wyniki drużyny do 12 lat – V miejsce Adam Bartoszczuk, Michał Kaszuba, Sebastian Baliś, Emilia Jaros oraz VIII miejsce drużyny SP 8 – Hubert Mazgaj, Maksymilian Jędryka, Marcin Zabrzański, Anna Ferlak. Czwarte miejsce Sebastiana w szachach szybkich oraz czwarte miejsce Mai Sochy do lat 10. VIII miejsce Piotra Kwapisza w szachach szybkich do lat 10. Gdyby nie niedociągnięcia organizatorów wynikające z braku ,,wyobraźni”, to zawody bardzo udane.

CZCIONKA
ZMIANA KOLORU