»

Lut 06 2020

Marian Sadzikowski

Zmiana terminu !!! Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół klas I-III – OW Limba Poronin 14-18.10.2020

W uzgodnieniu z OW Limba oraz za zgodą PZSzach przedstawiamy nowy termin zawodów Drużynowe Mistrzostwa Polski

Szkół klas I-III w szachach.
(14-18.10.2020 rok)

Szczegółowe komunikaty zostaną opublikowane najpóźniej 1 sierpnia 2020 roku.

Informujemy równocześnie, że wpłaty za zakwaterowanie zawodników do 1 maja, które będzie można przekazać do OW Limba, będą honorowane podaną starą ceną zakwaterowania.

Dyrektor Zawodów

Marian Sadzikowski

Komunikat DMPSz kl.I-III :         komunikat DMP kl I-III Poronin 2020              komunikat DMP kl I-III Poronin 2020

Plakat Festiwalu Szachowego 2020 : Festiwal Szachowy 2020 tło_1

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa, Waszą Szkołę, Waszych uczniów ponownie po dwóch latach do udziału w  Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół
w szachach klas I-III, które odbędą się w dniach 22-26 IV 2020 w Ośrodku Wczasowym Limba Poronin.

Na zlecenie Polskiego Związku Szachowego, nasz klub – Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie stał się organizatorem tej prestiżowej dla uczniów imprezy w roku 2020.

Rosnąca popularność szachów w przedszkolach oraz na poziomie edukacji wczesnoszkolnej zrodziła inicjatywę organizacji spotkania się uczniów szkół, w których realizowany jest program ,, Edukacja przez Szachy w Szkole” lub w inny sposób realizowane są szkolenia szachowe. Pokazanie, wypromowanie ,,szachowych placówek‘’ oraz nagrodzenie najlepszych w kraju to jedno z zadań spotkania szachowego, na które zapraszamy do przyjaznego dzieciom OW Limba Poronin.

Jako organizatorzy zawodów szachowych z wieloletnim doświadczeniem, zapewniamy, że każdy uczeń –uczestnik zawodów będzie usatysfakcjonowany udziałem w turnieju i wyjedzie do domu z miłymi wspomnieniami oraz pamiątkami.

Dodatkowo, dzięki sponsorom przyjaznym szachom a szczególnie Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, Ministerstwu Sportu dostrzegającym znaczenie szachów w rozwoju młodego pokolenia przygotowano dla szkół atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Dla opiekunów i nauczycieli przygotowaliśmy szereg spotkań i szkoleń. Rozmowy integracyjne, wymiana doświadczeń przy góralskiej muzyce, spotkania z mistrzami i arcymistrzami szachowymi, to dodatkowe atrakcje przygotowane dla Państwa.

Przygotowano również nagrody dla nauczycieli najlepszych w kraju szachowych szkół.

Zapraszamy do udziału w mistrzostwach, będących również okazją dla uczniów do aktywnego wypoczynku śródrocznego i skorzystania z bogatej oferty rekreacyjnej ośrodka.

FB : Chess in Chrzanow – turnieje

www.ukssp8.zs1-chrzanow.pl