«

»

Wrz 04 2017

avatar

DMP I liga 1-10.09.2017 OW Limba Poronin

Turniej Blitza I Liga DMP – Poronin

Turniej szachów błyskawicznych- środa 06.09.2017, godz.20.45 (jednak nie wcześniej niż 15 minut po zakończeniu ostatniej partii)
dystans 9 rund, tempo 3’+2”
wpisowe – 10 PLN
nagrody: I miejsce 150 zł, II miejsce 100 zł, III miejsce 50 zł, najlepsza kobieta 100 zł ( nie nagrodzona). Nagrody rzeczowe.
Zapraszamy

Działo się …
Bardzo wysokie wyniki w III rundzie. Liderzy wydają się kandydatami do awansu. YMCA Warszawa podniosła się z kolan wygrywając z Rotmistrzem Grudziądz 4:2. Niespodzianka to przegrana aż 0,5 : 5,5 RPW Okucia Budowlane Łódź z LKS Wrzos Międzyborów. Międzyborów z Wieżą POMOT Pęgów zagra dopiero w przedostatniej rundzie. Dzisiaj wieczorem integracja przy meczu z Kazachstanem. 5,5 : 0,5 to byłby dobry wynik dla naszej kadry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liderzy i …
Wieża POMOT Pęgów i LKS Wrzos Międzyborów po II rundzie z kompletem punktów. Pozostali zgodnie z przewidywaniami ,,wykrwiawiają” się wzajemnie. Bez punktów jedynie YMCA Warszawa. W pojedynku Kopernika Wrocław z Drakonem Lublin zabrakło przedstawicieli na szachownice kobiece. Mecz zakończył się remisem 2,5 : 2,5.

Po pierwszym dniu …

Bardzo dobrze wystartował Wieża POMOT Pęgów wygrywając 6:0 z YMCA Warszawa i obejmując fotel lidera. Niespodzianką był remis osłabionej drużyny WKS Kopernik z Rotmistrz Grudziądz . Wrocławianie mimo wielu sprzeczności losu występują w lidze w czteroosobowym składzie. Oddanie walkowerów na 4 i 5 a nie 1 i 2 desce świadczy o woli sportowej walki tej trójki muszkieterów i WGM Moniki Krupy. Świetne otwarcie miał również LKS Wrzos Międzyborów pokonują wysoko 5,5 : 0,5 Drakon Lublin. Zapowiada się więc bardzo interesująca i zacięta rywalizacja.

 

Z ostatniej chwili …

Poza drużyną YMCA Warszawa wszyscy zakwaterowani są w budynku z Basenem oraz Białym na przeciwko ( 7 m) . W budynku z Basenem,  w sali konferencyjnej będą się odbywały rozgrywki. Wyżywienie w budynku Białym.

Biuro zawodów od godziny 16.00 nad basenem.

Z ostatniej chwili…

W dniach 1-10.09.2017 w ośrodku szachowym OW Limba Poronin 70 czołowych szachistów w 10 drużynach będzie rywalizowało o awans do Ekstraligi.

Trudno w tej stawce w tym roku wskazywać faworyta zawodów. Składy są bardzo zróżnicowane a różnice między nimi są minimalne. W Poroninie pojawią się starzy rutyniarze- specjaliści od ligowych rozgrywek jak również dużo młodzieży, dla której to świetny trening.

Mamy nadzieję , że kolejny raz atmosfera ośrodka i dobre warunki dla szachów pozwolą wszystkim uczestnikom zrealizować swoje cele.

MS

Permalink do tego artykułu: http://www.zs1-chrzanow.pl/UKSSP8/dmp-i-liga-1-10-09-2017-ow-limba-poronin/

CZCIONKA
ZMIANA KOLORU