«

»

Wrz 13 2017

avatar

II liga seniorów z naszym udziałem

Po zwycięstwie w III lidze drużyna Olimpijczyka Chrzanów zadebiutowała w Ogólnopolskiej II lidze. W Szklarskiej Porębie wystąpili doświadczenie i młodość. Dla Amelii Pyzio, Marty Muchy, Tomasza Musiała była to pierwsza okazja na zaistnienie w dorosłych szachach.  Dla wszystkich, turniej okazał się dobrze zagranym turniejem, bogatym w doświadczenia, wiarę we własne możliwości i drużynową siłę. Zawodnikom indywidualnie przyniósł ponad to spore zyski rankingowe.
Drużyna Olimpijczyka Chrzanów grała w składzie:

nr 29) Olimpijczyk Chrzanów

Nr Licencja Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Klub status Uwagi
1* 09201336 FM Ustianovich, Nazar UKR 2382 OLIMPIJCZYK Chrzanów
2* 12200183 k Smółka, Marcin POL 2153 OLIMPIJCZYK Chrzanów
3* 12200663 IM Bielczyk, Jacek POL 2291 OLIMPIJCZYK Chrzanów
4* 06200597 I++ Musiał, Tomasz POL 1985 OLIMPIJCZYK Chrzanów
5* 06200076 I Sadzikowski, Marian POL 1871 OLIMPIJCZYK Chrzanów
6 09201399 I+ Janik, Robert POL 1924 OLIMPIJCZYK Chrzanów
7 06300045 I Kmak, Wieslaw POL 1867 OLIMPIJCZYK Chrzanów
8* 06200409 I+ Pyzio, Amelia POL 1620 OLIMPIJCZYK Chrzanów
9 06200429 I Mucha, Marta POL 1377 OLIMPIJCZYK Chrzanów
* – Skład podstawowy

Już w pierwszej rundzie pokazała, że wygrać można z lepszym i z wiarą trzeba walczyć o realizację założonego planu, jakim było utrzymanie się w II lidze.
Bywały chwile dramatyczne, partie pełne emocji, zaskakujące dla trenerów, zawodników, obserwatorów ;) .  Każdy z zawodników miał swoje ,,wzloty i upadki „,  każdy miał swój wielki dzień, gdy to właśnie jego partia ratowała drużynę. Ostatecznie cel został osiągnięty! Zakończyliśmy na 21 pozycji ! Daje nam to szansę przyszłym roku na kolejną walkę, kolejne doświadczenia w gronie zacnych, seniorskich szachów.

Drużynowe Mistrzostwa Polski II Liga

Szklarska Poręba 2017-09-01/2017-09-10

Wyniki – runda 9 
M-ce Nazwa drużyny Ranking Duże punkty Pkt. vs+ Sz.1 Sz.2
1 AS Płock 2290 17.0 35.0 18;15;11;16;14;9;2;21; 7.0 5.5
2 MKSz Rybnik 2136 13.0 32.0 33;3;9;5;12;20; 4.5 7.5
3 SSz Gminy Pawłowice 2246 12.0 33.5 23;25;5;15;14; 6.0 5.0
4 GOSTMAT Gostynin 2142 12.0 30.5 30;27;25;22;12;31; 6.5 6.0
5 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2176 12.0 30.0 22;17;13;14;24;21; 5.0 6.5
6 UKS TSz Zieloni Zielonka 2174 12.0 30.0 30;7;27;12;9; 4.5 4.5
7 Krakowski Klub Szachistów 1893 2165 12.0 28.5 26;21;13;2;3;4; 5.5 4.5
8 OTSz Ostrów Wielkopolski 2238 11.0 30.0 20;18;13;24;11; 4.0 4.0
9 MKS Sandecja 2188 11.0 29.5 26;29;22;19;5; 7.5 4.0
10 Klub Sportowy Laura Chylice 2165 10.0 30.5 23;28;29;24; 5.0 4.5
11 ASSz „Lipno” Stęszew 2108 10.0 30.0 33;26;23;8; 6.5 7.0
12 MKSz GRYF Dębica 2104 10.0 30.0 4;7;8;16; 3.5 3.5
13 UKS 21 Podlesie 2070 10.0 28.5 10;18;32;15; 4.0 4.5
14 LKS PARNAS Stara Wieś 2141 10.0 28.0 31;19;3;15; 4.5 4.5
15 GKSz Hetman Pilzno 2149 10.0 27.0 31;27;11;24;10; 3.5 4.5
16 Skoczek Trojański Warszawa 2008 9.0 29.5 34;17;23; 8.0 4.0
17 APA SMART Skoczek Czerwionka-Leszczyny 2152 9.0 29.0 28;24;19; 5.5 1.5
18 GKSz Solny Grzybowo 2115 9.0 29.0 34;18;30;15; 1.5 5.0
19 Victoria Chróścice 2112 9.0 24.0 8;29;28; 2.5 5.0
20 UKS Smecz Konin 2101 8.0 29.5 34;32;25; 5.0 4.5
21 Olimpijczyk Chrzanów 2050 8.0 28.0 12;7;32; 6.5 5.5
22 Polonia Wrocław 2159 8.0 28.0 30;20;22; 4.5 4.0
23 MTSz Mińsk Mazowiecki 2054 8.0 25.5 32;17;30; 6.0 5.0
24 Roszada Żory 2073 8.0 25.5 6;23; 2.0 3.5
25 MDK-1 HETMAN Bydgoszcz 2114 8.0 24.5 32;33;34; 5.0 4.0
26 UKS „Pionier” Jastrzębie-Zdrój 2084 8.0 23.0 7;17;4;10; 4.5 4.5
27 Hetman Konin 2074 7.0 25.0 6;33; 4.0 3.5
28 MCKiS Jaworzno 2172 7.0 25.0 28;34;33; 2.5 4.0
29 Wieża Pęgów 2141 7.0 24.5 32;25;10; 4.0 5.0
30 MLKS Ostródzianka Ostróda 2099 7.0 21.5 33;29;34; 3.0 4.0
31 PKS Wiatrak Bydgoszcz 1997 6.0 24.5 34;30;33; 3.5 6.0
32 Rzeszowski Klub Szachowy 1746 3.0 17.5 33; 4.0 2.0
33 UKS Debiut Przedwojów Gambit Lubawka 2016 3.0 17.5 7; 1.5 1.0
34 WKSz 1938 Włocławek 1978 2.0 14.0 30; 2.0 5.0
35 WKS Kopernik 1000 0.0 0.0 0.0 0.0

Wyniki

Polish English Czech
Karta startowa drużyny Drukuj
Dane drużyny
Nr 29 Ranking 2050
Drużyna Olimpijczyk Chrzanów Klub MUKS Olimpijczyk Chrzanów
Fed. POL
Przeciwnicy
Runda Kolor Pkt. Duże punkty Nr Przeciwnik Ranking Klub
1 b 4,0 10.0 12 GKSz Hetman Pilzno 2149 GKSz Hetman Pilzno
2 w 3,0 10.0 14 LKS PARNAS Stara Wieś 2141 LKS Parnas Stara Wieś
3 b 2,5 11.0 4 MKS Sandecja 2188 MKS „Sandecja” Nowy Sącz
4 b 2,5 9.0 19 Victoria Chróścice 2112 LZS Victoria Chróścice
5 w 2,5 7.0 23 MLKS Ostródzianka Ostróda 2099 MLKS Ostródzianka Ostróda
6 b 4,0 7.0 7 MCKiS Jaworzno 2172 MCKiS Jaworzno
7 w 3,0 8.0 28 MTSz Mińsk Mazowiecki 2054 Mińskie Towarzystwo Szachowe
8 b 2,0 10.0 8 Klub Sportowy Laura Chylice 2165 Klub Sportowy Laura Chylice
9 w 4,5 6.0 32 PKS Wiatrak Bydgoszcz 1997 PKS Wiatrak Bydgoszcz
Wykaz zawodników drużyny Drukuj
Nr Code Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Data ur. R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 R 8 R 9
1* 14109778 FM Ustianovich, Nazar UKR 2382 2300 1983 + 1 0 ½ 1 1 ½ ½ 1
2* 1139681 k Smółka, Marcin POL 2153 2200 1996 ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ 0 ½
3* 1100530 IM Bielczyk, Jacek POL 2291 2450 1953 ½ 0 ½ 1
4* 1199560 I++ Musiał, Tomasz POL 1985 2100 2003 0 1 1 ½ 0 ½ 1 0 1
5* 1121154 I Sadzikowski, Marian POL 1871 2000 1964 1 0
6 1113399 I+ Janik, Robert POL 1924 2100 1966
7 1110470 I Kmak, Wieslaw POL 1867 2000 1968 ½ ½ 0 ½ 1 0 ½ ½ 1
8* 1190202 I+ Pyzio, Amelia POL 1620 1900 2002 1 0 0 0 1 1 0
9 1195123 I Mucha, Marta POL 1377 1800 2004 0 0 ½ 0 0
* – Skład podstawowy

Permalink do tego artykułu: http://www.zs1-chrzanow.pl/UKSSP8/ii-liga-seniorow-z-naszym-udzialem/

CZCIONKA
ZMIANA KOLORU