lis 05 2017

Święto Szachowe w SP 8 Chrzanów-rekordowa, wysoka frekwencja, odznaczenia PZSzach

Rekordowo wysoka frekwencja, odznaczenia dla zasłużonych, świetne warunki do gry, oprawa, nagrody
oraz szlachetny cel charytatywny dla chorej absolwentki szkoły.

Około 400 osób w tym prawie 230 zarejestrowanych zawodników w wieku od 4 do 65 lat, w sobotę 4 listopada od 9.00 do 17.00, uczestniczyło w Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie w Szachowych Ogólnopolskich Mistrzostwach Najmłodszych do 7,9,11 i 13 lat oraz Otwartym Turnieju o Puchar pierwszego Arcymistrza Ziemi Chrzanowskiej Daniela Sadzikowskiego.

KODAK Digital Still Camera

W czasie ceremonii otwarcia zawodów z rąk wiceprezesa Polskiego Związku Szachowego Łukasza Turleja, Prezes UKS przy SP 8 Chrzanów Małgorzaty Pieczary oraz Dyrektora SP 8 Chrzanów (członka Komisji Młodzieżowej PZSzach) Mariana Sadzikowskiego, odznaczenia Polskiego Związku Szachowego ,,Przyjaciela Szachów” za szczególne sprzyjanie rozwojowi szachów na ziemi chrzanowskiej w latach 1992-2017 otrzymali :
Agata Noszczyk – Dyrektor PS 9 Chrzanów
Monika Lorek – Sędzielowska – Dyrektor I Niepublicznego Przedszkola 100 Bajek w Chrzanowie
Jarosław Gaweł – Dyrektor SP Regulice
Wiceprezes PZSzach wręczył Danielowi Sadzikowskiemu, wychowankowi klas sportowych SP 8 Chrzanów oraz UKS przy SP 8 Chrzanów certyfikat FIDE nadający oficjalnie najwyższy tytuł szachowy Arcymistrza.

Ceremonię otworzył występ sekcji tanecznej UKS przy SP 8 Chrzanów pod kierunkiem Justyny Kędry.

W czasie zawodów uczniowie, rodzice i nauczyciele zbierali środki, prowadzili kawiarnię, których dochód przeznaczono m.in. na leczenie absolwentki szkoły dziewiętnastoletniej Katarzyny Styły.
W sumie środowisko szachowe wsparło szlachetny cel kwotą ok 3500 zł.

Wyniki zawodów:
W grupie aż 72 zawodników do 7 lat wynikiem 8,5 pkt zwyciężył Mateusz Różański z UMKS na Pięterku Poznań. Wyprzedził o 0,5 pkt zawodnika UKS przy SP 8 Chrzanów Bartosza Zychowicza. Kolejne cztery miejsca zajęli zawodnicy z 7 pkt. O kolejności zdecydowała pomocnicza punktacja. Na trzecim miejscu uplasował się utalentowany zawodnik UKS Gońca Staniątki Karol Kozak przed sześcioletnim Michałem Kaszubą UKS SP 8 Chrzanów, Nadią Konkol MKSz Rybnik oraz Geworgiem Czobarianem LUKKS Kielce. Najlepsze juniorki do 7 lat : Nadia Konkol, Blanka Polakiewicz UKS Czarny Koń Olkusz, Irena Pajer UKS SP 8 Chrzanów.
W grupie 67 zawodników do 9 lat z wynikiem 8,5 pkt było dwóch zawodników. Najlepsza okazała się Zuzanna Gaszka MKSz Rybnik. Drugie miejsce zajął Kamil Warchoł Akademia Szachowa Gliwice. Trzecie miejsce z dorobkiem 7 pkt zajął Szymon Duda MKS MOS Wieliczka. Najlepszy zawodnik z ziemi chrzanowskiej Adam Bartoszczuk z 6 pkt na IX miejscu. Klasyfikację juniorek zwyciężyła Zuzanna Gaszka przez Zofią Klimą i Emilią Nowak obie z UKS Goniec Staniątki.
W kategorii do 11 lat zwyciężył z dorobkiem 8,5 pkt Igor Wilk UKS Przy SP 8 Chrzanów wyprzedzając o 0,5 pkt Weronikę Zabrzańską UKS Hetman Koronny Trzebinia. Z 6,5 pkt na trzecim miejscu uplasował się Konrad Łyszczarz UKS przy SP 8 Chrzanów. Najlepsze juniorki to : Weronika Zabrzańska, Nikola Komendołowicz i Małgorzata Popiel obie UKS przy SP 8 Chrzanów.
W kategorii do 13 lat zwyciężył z 100 % wynikiem Bartłomiej Turski UKS Czarny Koń Olkusz. Drugie miejsce z 7,5 pkt zajęła Milena Ślusarczyk UKS Hetman Koronny Trzebinia. Trzeci był Tomasz Smuda 7 pkt z UKS Mat Zabrze-Grzybowice. Najlepsze juniorki to : Milena Ślusarczyk, Aleksandra Kieca Akademia Szachowa Gliwice, Wiktorią Strączek UKS przy SP 8 Chrzanów.
Międzynarodową obsadę miał turniej Open. Zwyciężył zawodnik z Lwowa mistrz FIDE Nazar Ustianovich z 8,5 pkt. Na drugi miejscu uplasował się z 7,5 pkt Piotr Mucha KSz Hetman Katowice. Trzecie miejsce dla Piotra Wilka z UKS Unia Bieruń Stary 7pkt. Najlepsi juniorzy to Tomasz Musiał UKS przy SP 8 Chrzanów, Wiktor Cichoń UKS Hetman Koronny Trzebinia, Jan Malczyk SP 8 Chrzanów. Najlepsza juniorka : Amelia Pyzio UKS przy SP 8 Chrzanów oraz najlepsza kobieta Anna Pilch KS Korona Kraków.
Najmłodsi zawodnicy rocznik 2012 i młodsi : Olivier Mazgaj UKS przy SP 8 Chrzanów, Bachowski Maciej PS Kwaczała/Chess in Chrzanow, Błażej Łyszczarz PS Grojec/Chess in Chrzanow, Filip Wasowski PS 9/Chess in Chrzanow, Róża Zabrzańska Trzebinia.
Zawody zorganizowano przy wsparciu finansowym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Chrzanów oraz Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

Podziękowania dla sponsorów, uczniów SP 8 Chrzanów, nauczycieli SP 8 Chrzanów, pracowników obsługi SP 8, rodziców SP 8,  w tym szczególnie rodziców grupy szkoleniowej Chess in Chrzanow za pomoc organizacyjną.

dyplom szkoła SZOMN PLAKAT_SZKOŁA_4 dyplom Puchar daniela szkoła PLAKAT_SZKOŁA_4