«

»

Mar 06 2020

Marian Sadzikowski

Mistrzostwa Polski młodzików do lat 10 zakończone-awans dla Michała

W Szczyrku zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10.
136 uprawnionych młodych szachistów rywalizowało o medale, awans do kadry, na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata oraz o ewentualny, automatyczny awans do finałów 2021. Mieliśmy aż 5 zawodników, z których najbliżej medalu był o rok młodszy od rywali Michał Kaszuba. Szkoda, że pechowe porażki w świetnych ostatnich dwóch partiach zepchnęły go na 15 miejsce w kraju. Czwarte miejsce w młodszym roczniku zapewniło mu awans do finałów 2021.
Sebastian Baliś 33 miejsce, w połowie stawki z 4.5 pkt. Ośmioletni Bruno Przybyś z 3,5 pkt zajął 51. Dziewczęta Irena Pajer i Maja Socha rywalizowały między sobą w ostatniej rundzie. Wygrała Maja kończąc zawody z 4 pkt a Irena z 3 pkt.
Przepracowane godziny i rozegrane partie z najlepszymi, zaprocentują niebawem w zawodach makroregionalnych i wojewódzkich młodzików.

Finał Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 – Chłopcy
Szczyrk 2020-02-22/2020-02-29
Wyniki
Wyniki – runda 9
M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Grupa Chg (Ru)
1 1 I++ Sowiński, Paweł 1824 2100 LKSz GCKiP Czarna 8.0 38.50 49.50 7 -0,06
2 6 II+ Suska, Szymon 1416 1900 SSz Szachpol Łuków 7.0 38.00 49.50 6 1,42
3 57 II Tim, Wojciech 1004 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 7.0 33.00 42.00 7 4,57
4 24 II Prokopiuk, Jakub 1188 1800 Radzyńskie Towarzystwo Szachowe 7.0 31.50 41.00 6 2,86
5 8 II Zmarzły, Wiktor 1388 1800 Akademia Szachowa Gliwice 6.5 40.00 51.00 6 0,83
6 5 II+ Grobelny, Mikołaj 1477 1900 KSz Polonia Wrocław 6.5 38.00 48.50 6 -0,73
7 4 I Wojtacha, Krzysztof 1524 2000 MUKS Stoczek 45 Białystok 6.5 36.50 47.50 6 0,11
8 15 II Klim, Juliusz 1276 1800 KSz Polonia Warszawa 6.5 35.00 45.00 6 0,93
9 9 II Łęcki, Leonard 1373 1800 ChTS Chorzów 6.0 40.50 52.00 6 1,00
10 2 II Karaszewski, Gabriel 1614 1800 KSz Miedź Legnica 6.0 39.50 51.50 6 Rocznik młodszy -0,74
11 22 II Butkiewicz, Jan 1203 1800 KSz. Hańcza Suwałki 6.0 38.00 47.50 5 2,84
12 33 II Mielcuch, Karol 1143 1800 KSz SzachMatek Warszawa 6.0 28.50 38.00 6 Rocznik młodszy 0,38
13 3 II Ochędzan, Filip 1596 1800 KSz Polonia Wrocław 5.5 39.50 48.50 5 Rocznik młodszy -1,68
14 63 II Zenker, Bernard 0 1800 AZS Poznań 5.5 38.00 48.00 5 (1339)
15 10 II Kaszuba, Michał 1370 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.5 37.50 48.50 5 Rocznik młodszy -0,22
16 42 II Pawelski, Tomasz 1107 1800 KSz Jagiellonia Białystok 5.5 37.00 47.50 4 Rocznik młodszy 0,77
17 47 II Jasiulewicz, Kamil 1089 1800 KSz. Hańcza Suwałki 5.5 36.50 46.50 5 Rocznik młodszy 2,88
18 17 II Kozak, Karol 1271 1800 UKS GONIEC Staniątki 5.5 35.00 44.50 5 -0,37
19 19 II+ Futyma, Dawid 1245 1900 UKS SP 1 Brzozów 5.5 34.00 44.00 5 0,65
20 28 II Witczak, Borys 1159 1800 UKS Hetman Częstochowa 5.5 32.50 42.00 5 Rocznik młodszy 1,04
21 13 II+ Niesyt, Michał 1319 1900 SSz Olimpia Goleszów 5.5 30.50 39.50 4 -1,11
22 12 II Ogłaza, Dawid 1320 1800 UKS Rodło Opole 5.5 30.00 38.50 4 -0,92
23 27 II Konieczny, Marek 1166 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 5.0 34.50 44.00 5 Rocznik młodszy -1,00
24 49 II Zieleń, Stanisław 1075 1800 MTS Kwidzyn 5.0 34.00 43.50 4 2,57
25 30 II Dobrowolski, Kamil 1157 1800 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 5.0 33.50 42.50 4 Rocznik młodszy 0,95
26 40 II Kisiel, Dominik 1114 1800 UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz. 5.0 32.50 42.00 4 0,22
27 26 II+ Durzyński, Jan 1170 1900 KSz Piątka Skierniewice 5.0 31.50 40.50 5 -0,01
28 14 II Jagodziński, Jaromir 1292 1800 UKS Gedanensis Gdańsk 5.0 30.50 39.00 5 -1,61
29 35 II Dunda, Szymon 1137 1800 KSz Jagiellonia Białystok 4.5 37.50 49.00 4 1,33
30 58 II Nowak, Feliks 0 1800 NASZACH Nowy Tomyśl 4.5 37.50 48.50 3 (1226)
31 25 II Kudraszow, Filip 1184 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 4.5 34.00 44.50 4 0,57
32 11 II Chomicki, Kornel 1320 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 4.5 33.50 44.00 4 -2,08
33 16 II Baliś, Sebastian 1275 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.5 33.50 43.50 4 -0,17
34 31 II Hartliński, Tomasz 1155 1800 UKS KOPERNIK Olsztyn 4.5 31.50 41.00 4 -1,02
35 36 II Majcher, Igor 1129 1800 OTSz Ostrów Wielkopolski 4.5 29.00 38.00 3 0,65
36 34 II Wesołowski, Jeremi 1142 1800 KSz HETMAN Katowice 4.5 26.00 36.50 4 -0,65
37 7 II Uhryn, Łukasz 1413 1800 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 4.5 26.00 34.00 3 -1,64
38 32 II Lewek, Jakub 1155 1800 KSz Stilon Gorzów Wlkp. 4.5 25.00 32.50 3 Rocznik młodszy -0,29
39 51 II Adamala, Tomasz 1049 1800 KS LogIN Skierniewice 4.0 33.00 43.00 3 0,80
40 60 II Skrzypiec, Franciszek 0 1800 UKS Jedynka Bełchatów 4.0 31.50 39.00 3 Rocznik młodszy (1131)
41 41 II Komendecki, Grzegorz 1113 1800 KSz Miedź Legnica 4.0 31.00 40.00 3 -0,62
42 46 III Mioduszewski, Szymon 1100 1600 KS Royal Chess Bydgoszcz 4.0 30.00 37.50 3 -0,49
43 67 III Walor, Michał 0 1600 MTS Kwidzyn 4.0 29.50 38.50 4 (1072)
44 38 II Skupin, Bartosz 1129 1800 MGLKS Parnas Oława 4.0 29.50 38.00 3 0,13
45 21 II Obrycki, Tomasz 1223 1800 KS Elbrus Łomża 4.0 28.50 39.00 2 Rocznik młodszy -2,11
46 44 II Lassak, Franciszek 1101 1800 KSz Zefir Boguszowice 4.0 28.00 35.00 4 -0,21
47 62 II Twardowski, Karol 0 1800 UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz. 4.0 25.50 33.00 4 Rocznik młodszy (1105)
48 53 III Kostrzewski, Dawid 1032 1600 LKS Strażak Zabrzeg 3.5 33.50 44.00 2 0,46
49 39 II Bieroński, Nikodem 1126 1800 MGLKS Parnas Oława 3.5 32.00 41.50 3 -0,21
50 43 III Oleś, Mateusz 1103 1600 MKSz Rybnik 3.5 32.00 39.50 3 -0,90
51 54 III Przybyś, Bruno 1021 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.5 31.50 40.00 3 Rocznik młodszy 0,23
52 65 III Górecki, Michał 0 1600 LKS Chrobry Gniezno 3.5 30.00 38.00 2 Rocznik młodszy (1060)
53 64 III Adamski, Ksawery 0 1600 AZS Poznań 3.5 29.50 37.50 3 (1019)
54 50 II Klask, Franciszek 1061 1800 UKS Czternastka Warszawa 3.5 28.00 37.00 2 -0,66
55 45 III Kawa, Wojciech 1101 1600 GKSz Hetman Pilzno 3.5 27.50 34.50 3 0,04
56 68 III Wojciechowski, Szymon 0 1600 AZS Poznań 3.5 24.50 30.50 3 Rocznik młodszy (977)
57 52 II Ziobrowski, Wojciech 1048 1800 KSz Stilon Gorzów Wlkp. 3.0 34.50 43.00 2 Rocznik młodszy 0,82
58 48 II Kopaczewski, Mateusz 1086 1800 UKS Rotmistrz Grudziądz 3.0 32.00 40.50 3 Rocznik młodszy 0,11
59 23 II Pyciński, Władysław 1194 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 3.0 30.50 39.50 2 -1,12
60 56 II Boryna, Szymon 1008 1800 KSz Piątka Skierniewice 3.0 26.50 34.00 3 Rocznik młodszy 0,69
61 29 III Piechocki, Krystian 1159 1600 KSz Polonia Wrocław 3.0 23.50 32.00 3 Rocznik młodszy -0,28
62 55 III Krawczyk, Eryk 1020 1600 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 2.5 28.00 34.50 2 -0,62
63 59 II Pęksa, Piotr 0 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 2.5 28.00 34.50 1 (1050)
64 61 II Słoniewski, Wojciech 0 1800 KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 2.5 22.00 29.50 2 (940)
65 37 II Seo, Ian 1129 1800 UKS TSz Zieloni Zielonka 2.0 21.50 28.50 2 -0,95
66 18 II Krogulski, Maksymilian 1250 1800 UKS Czternastka Warszawa 2.0 20.50 26.00 1 -3,17
67 20 II Michalik, Stanisław 1226 1800 K. Sz. Dwie Wieże Rzgów 1.5 21.00 26.50 1 -4,21
68 66 III Szymczyk, Jan 0 1600 UKS Jedynka Bełchatów 1.5 20.50 26.50 1 Rocznik młodszy (902)
Finał Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 – Dziewczęta
Wyniki – runda 9 Drukuj
M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Grupa Chg (Ru)
1 1 CM Śmietańska, Wiktoria 1661 2200 KSz Polonia Wrocław 9.0 41.50 53.00 9 0,48
2 3 I Borowik, Monika 1187 1800 LKSz Lublin 7.0 42.50 56.00 7 0,97
3 4 I Klintsevich, Aliaksandra 1168 1800 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 7.0 40.50 53.50 7 0,94
4 6 I Wieczorek, Maja 1135 1800 KSz Polonia Wrocław 7.0 40.00 53.00 7 0,15
5 13 II Polakiewicz, Blanka 1013 1600 UKS Czarny Koń Olkusz 6.5 42.50 54.00 6 Rocznik młodszy 0,60
6 8 II Pawlikowska, Ewa 1115 1600 Gens Una Sumus Kraków 6.0 39.00 51.50 6 -0,51
7 11 II Zawadzka, Gabriela 1029 1600 KTS Kalisz 6.0 38.50 49.00 5 -0,29
8 25 II Górecka, Zuzanna 0 1600 KSz Piątka Skierniewice 6.0 38.00 47.00 6 Rocznik młodszy (1119)
9 24 II Figa, Karolina 0 1600 KSz Zefir Boguszowice 6.0 36.50 47.50 5 Rocznik młodszy (1130)
10 29 II Kretowicz, Daria 0 1600 GKSz Kornuty Gorlice 6.0 36.00 45.50 4 (1036)
11 23 II Doskocz, Dominika 0 1600 KS AZS Wratislavia 6.0 33.00 42.50 6 (914)
12 30 II Łukasik, Aleksandra 0 1600 LKS Chrobry Gniezno 6.0 30.50 39.50 6 (922)
13 5 II Lajdamik, Kinga 1154 1600 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny 5.5 39.00 51.50 5 Rocznik młodszy -0,25
14 15 II+ Dróżdż, Amelia 1008 1700 MTSz Mińsk Mazowiecki 5.5 38.00 49.00 5 -0,90
15 33 II Popczyńska, Michalina 0 1600 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 5.5 37.00 48.00 3 Rocznik młodszy (1097)
16 36 II Tokarz, Gabriela 0 1600 KSz Gambit Przeworsk 5.5 35.00 47.50 4 Rocznik młodszy (1074)
17 26 II Jeziorska, Anna 0 1600 KTS Kalisz 5.5 33.50 42.50 5 (990)
18 16 II+ Walewska, Natalia 1007 1700 UKS Czternastka Warszawa 5.5 33.00 43.50 4 -0,29
19 20 II+ Jaroszewicz, Dominika 0 1700 MUKS Stoczek 45 Białystok 5.5 32.50 42.50 5 (258)
20 28 II Kołodziej, Lena 0 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 5.5 30.50 39.00 5 Rocznik młodszy (998)
21 2 I Nurkiewicz, Anna 1252 1800 UKS Łady Raszyn 5.0 37.00 47.00 3 -0,59
22 17 II+ Czajka, Faustyna 0 1700 KSz Gambit Przeworsk 5.0 36.00 48.50 4 Rocznik młodszy (1264)
23 67 III Wrona, Faustyna 0 1400 MKS MOS Wieliczka 5.0 35.00 44.00 5 (208)
24 14 II Krysiewicz, Zofia 1012 1600 MUKS Stoczek 45 Białystok 5.0 34.50 43.50 5 Rocznik młodszy -0,31
25 21 II+ Strzoda, Natalia 0 1700 ChTS Chorzów 5.0 33.50 44.00 4 (965)
26 12 II+ Michalska, Lena 1015 1700 KSz LECH-WSUS Poznań 5.0 33.50 43.00 3 0,00
27 9 II Opala, Natalia 1057 1600 LUKKS Miedziana Góra 5.0 31.50 40.50 4 Rocznik młodszy 0,00
28 18 II+ Drozd, Gabriela 0 1700 UKS GONIEC Staniątki 5.0 30.00 39.00 4 (387)
29 59 III Prędkiewicz, Emilia 0 1400 MGLKS Parnas Oława 5.0 27.50 36.00 4 (1129)
30 43 III Gajda, Anna 0 1400 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 5.0 27.50 34.50 5 (1048)
31 47 III Kruszewska, Małgorzata 0 1400 UKS Jedynka Bełchatów 4.5 34.50 44.00 4 Rocznik młodszy (901)
32 61 III Seemann, Lena 0 1400 MKSz Rybnik 4.5 33.50 43.00 4 (0)
33 35 II Tkacz, Katarzyna 0 1600 Szachowy Uniwersytet Warszawa 4.5 33.00 44.50 4 Rocznik młodszy (1009)
34 54 III Matyrzyńska, Walentyna 0 1400 UKS Czternastka Warszawa 4.5 33.00 42.00 4 Rocznik młodszy (1015)
35 50 III Kulik, Emilia 0 1400 KSz Zefir Boguszowice 4.5 33.00 41.50 4 Rocznik młodszy (1011)
35 51 III Lipczyńska, Antonina 0 1400 KSz Miedź Legnica 4.5 33.00 41.50 4 (354)
37 46 III Kidoń, Maria 0 1400 Pszczyńskie Szachy 4.5 31.00 38.50 4 (211)
38 37 II Włodarczyk, Julia 0 1600 UKS ZSO Włoszakowice 4.5 28.50 37.50 3 (881)
39 41 III Cudyk, Oliwia 0 1400 KSz Jelonka Jelenia Góra 4.5 25.00 31.00 4 Rocznik młodszy (316)
40 19 II+ Górska, Amelia 0 1700 MGLKS Parnas Oława 4.0 38.00 47.00 4 (339)
41 40 III Cieplak, Daria 0 1400 UKS Hetman Puszcza Mariańska 4.0 35.50 45.00 4 Rocznik młodszy (795)
42 7 II Stupak, Aleksandra 1116 1600 LUKSz Orient Sokółka 4.0 34.50 44.50 3 0,00
43 58 III Owsianna, Lena 0 1400 UKS ZSO Włoszakowice 4.0 30.00 39.00 4 (0)
44 34 II Słanina, Agnieszka 0 1600 UKS BASZTA Wodzisław Śląski 4.0 28.00 36.00 3 Rocznik młodszy (1116)
45 38 III Biedrzycka, Natalia 0 1400 MTS Kwidzyn 4.0 27.00 36.00 4 Rocznik młodszy (313)
46 22 II Cheda, Julia 0 1600 UKS Czternastka Warszawa 4.0 27.00 33.00 4 (384)
47 32 II Pietryk, Hanna 0 1600 UKS SP3 w Bogatyni 4.0 25.50 33.00 3 (262)
48 63 III Socha, Maja 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 25.00 32.00 4 (0)
49 48 III Kucia, Kinga 0 1400 LKS Parnas Stara Wieś 4.0 25.00 32.00 2 (212)
50 44 III Godula, Julia 0 1400 TMS Roszada Gliwice 3.5 31.50 39.50 2 (942)
51 55 III Mitręga, Lena 0 1400 UKS Pałac Nieborów 3.5 29.50 37.50 3 (0)
52 27 II Kamińska, Zuzanna 0 1600 UKS Hetman Częstochowa 3.5 28.00 35.50 3 Rocznik młodszy (0)
53 42 III Dudek, Antonina 0 1400 KSz Piątka Skierniewice 3.5 27.50 35.50 3 Rocznik młodszy (315)
54 45 III Jastrzębska, Lena 0 1400 UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz. 3.5 26.50 34.50 3 Rocznik młodszy (222)
55 39 III Chojnacka, Michalina 0 1400 NASZACH Nowy Tomyśl 3.5 25.00 32.50 3 (354)
56 64 III Szczap, Małgorzata 0 1400 UKS WDA Lipusz 3.0 33.50 43.00 3 (355)
57 31 II Pajer, Irena 0 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.0 26.00 33.00 3 (212)
58 60 III Radzewicz, Katarzyna 0 1400 UKS SP11 Skoczek Tczew 3.0 25.00 31.50 2 (0)
59 62 III Snarska, Aleksandra 0 1400 UMKSz Jaćwież Suwałki 3.0 24.50 31.00 3 (0)
60 52 III Łapczyńska, Magdalena 0 1400 MKS MOS Wieliczka 3.0 24.50 31.00 2 Rocznik młodszy (0)
61 57 III Owsiana, Milena 0 1400 UKS SP 1 Brzozów 2.5 25.50 32.50 2 (0)
62 68 III Żurek-Urbańska, Alicja 0 1400 UKS Gedanensis Gdańsk 2.5 23.00 31.00 2 (0)
63 66 III Urbańska, Ada 0 1400 KS Royal Chess Bydgoszcz 2.5 21.00 26.00 1 Rocznik młodszy (0)
64 10 II Konkol, Nadia 1038 1600 MKSz Rybnik 2.0 30.00 38.50 1 0,00
65 49 III Kudaj, Klara 0 1400 UKS Czternastka Warszawa 2.0 25.50 33.50 2 Rocznik młodszy (208)
66 65 III Talaga-Siekierska, Victoria 0 1400 KSz Jelonka Jelenia Góra 2.0 25.00 32.50 2 Rocznik młodszy (0)
67 53 III Mańko, Nina 0 1400 UKS Korona Gdańsk 2.0 25.00 31.50 2 (0)
68 56 III Narwojsz, Helena 0 1400 UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański 1.5 20.50 26.50 0 Rocznik młodszy (0)

 

CZCIONKA
ZMIANA KOLORU