sie 02 2019

Zgrupowanie szachowe – Dąbki 13-27.08.2019

Zgrupowanie szachowe Chess in Chrzanow – Dąbki 13-27.08.2019 r.

Przez pierwsze cztery dni ostro trenujemy i ogrywamy się w szachach klasycznych oraz w blitzu.

Potem mistrzostwa, turnieje klasyfikacyjne, blitze i szachy szybkie. Godziny analiz, przygotowań, treningów grupowych i indywidualnych. Wycieczki, plażowanie, basen, morze, piłka nożna i koszykówka.

Podsumowanie zgrupowania odbyło się na plaży przy zachodzie słońca.

W rozegranych od 18 do 26 sierpnia Ogólnopolskich Indywidualnych Mistrzostwach Szkół zdobyliśmy cztery medale.

W kategorii szkół średnich dla LO KSW Libiąż złoto wywalczyła Amelia Pyzio ( absolwentka SP 8 i PG 4 Chrzanów)  !

W kategorii klas III-IV szkół podstawowych dla SP 8 Chrzanów złoto wywalczył Adam Bartoszczuk ( uczeń klasy sportowej) !

W kategorii klas I-II szkół podstawowych dla SP 8 Chrzanów srebro wywalczył Sebastian Baliś ( uczeń oddziału mistrzostwa sportowego) !

Tuż za nim brązowy medal zdobył Michał Kaszuba uczeń SP Kwaczała !

Wysokie miejsce w trudnych zawodach zajęli uczniowie SP 8 Chrzanów :

IV m-ce klasy I-II – Piotr Kwapisz

IV m-ce klasy I-II dziewczęta – Irena Pajer

V m-ce klasy III-IV dziewczęta – Anna Ferlak

VI m-ce klasy III-IV – Maksymilian Jędryka

VI m-ce klasy I-II dziewczęta – Urszula Smitka – SP Okleśna !

W turnieju BLITZ Open Festiwalu w Dąbkach wystartowało 63 zawodników. Drugie miejsce zajął Nazar Ustianovich , VI miejsce nagradzane Amelia Pyzio, W kategorii do 14 lat VIII miejsce Michała Kaszuby, IX Maksymilian Jędryka a najlepsza juniorka to Irena Pajer.

Blitz Festiwal Dąbki Open

Blitz Festiwal Dąbki U14

Turniej Blitza gr. CB  wygrała Irena Pajer wyprzedzając Bruno Przybysia i Przemysława Małeckiego.

Turniej Blitza-Grupy B i C -22.08.19r.

Turniej szachów szybkich zwyciężył Bruno Przybyś przed Tomaszem Walkowiak i Mateuszem Chromiak.

Turniej szachy szybkie-Grupa C

Po wycieczce do Darłowa sprawdziliśmy zapamiętane wiadomości przekazane przez przewodnika Mariana Sadzikowskiego.

Test o Darłowie

Mistrzem Darłowa został Michał Kaszuba ze 100 % wynikiem 20/20. Wyróżnienia dla Mateusza Chromiaka 18/20 oraz Przemysława Małeckiego 17/20. Wszyscy uzyskali wyniki powyżej 50 % ! Największy problem sprawiło pytanie ,, co miał na głowie Prezydent Stanisław Dulewicz ( pomnik) ? Duża ilość kadrowiczów opowiedziało się za BERETEM.

test o Darlowie

W pierwszym turnieju Blitza zwyciężyła Amelia Pyzio przed Marianem Sadzikowskim oraz Sebastianem Balisiem.

Blitz nr1-15.08.19r.

W drugim turnieju blitza zwyciężył FM Nazar Ustianovich przed Piotrem Kwapiszem i Maksymilianem Jędryką.

Blitz nr2-16.08.19r.

Trzeci turniej błyskawiczny ponownie zwyciężyła Amelia Pyzio. Tym razem tuż za nią punktacją pomocniczą byli Maksymilian Jędryka i Michał Kaszuba.

Blitz nr3-17.08.19r.

Czwarty Blitz zdominowali trenerzy Nazar Ustianovich przed Amelią Pyzio i Marianem Sadzikowskim. Najlepszy kadrowicz  z 4 pkt. Sebastian Baliś.

Blitz nr4-19.08.19r.

W piątym blitzu ponownie wciąż nie pokonany mistrz Nazar Ustianovich. przed Amelią Pyzio oraz rewelacyjnie grającym Przemysławem Małeckim !

Blitz nr5-20.08.19r.

Podzieleni na trzy grupy trenujemy z FM Nazarem Ustianoviczem , trenerami Marianem Sadzikowskim, Markiem Czepcem oraz instruktorem szachowym i sędziom Wiesławem Kmakiem.

W szóstym turnieju Blitz zwyciężył mistrz przed Piotrem Kwapiszem i Adamem Bartoszczukiem.

Turniej Blitza nr6-22.08.19r.

TURNIEJ KLASYFIKACYJNY CHESS IN CHRZANOW DĄBKI

GRUPA A

turniej A

Zawody systemem każdy z każdym – dwa koła zwyciężył trener Marian Sadzikowski przed Adamem Bartoszczukiem, ktory wypełnił normę na I kategorię szachową. Trzecie miejsce zajął trener Marek Czepiec.

GRUPA B

Turniej B

W turnieju B pięknie zagrała Nikola Komendołowicz z wynikiem 5,5 pkt z 7 partii niespodziewanie zwyciężyła turniej pozostawiając za sobą Maksymiliana Jędrykę i Huberta Mazgaja. Niestety gra była wyrównana i nikt nie podniósł sobie kategorii szachowej.

GRUPA C

turniej C

Zwycięża ze 100% wynikiem Bruno Przybyś i zdobywa III kategorię szachową. Za nim plasują się Antoni Wróbel oraz Urszula Smitka.

Wycieczka statkiem jednorożcem :

W dniach 13-27.08.2019 roku organizujemy wyjazd szachowy nad morze do Dąbek.

Wyjazd autokarem z Chrzanowa z parkingu przy Basenie 13.08.2019 godz. 22.00.

Wyjazd z Dąbek 27.08.2019 r. godz. 10.00.

Lista rzeczy które należy zabrać na zgrupowanie szachowe do Dąbek :

DOKUMENTY:
-legitymacja szkolna,
-karta kwalifikacyjna jeżeli nie została wcześniej dostarczona.
UBRANIA:
– sztormiak lub kurtkę,
-czapka z daszkiem,
-okulary przeciwsłoneczne,
-strój kąpielowy, kąpielówki,
-koszulki z krótkim rękawem, w pierwszej kolejności klubowe
-przynajmniej dwie ciepłe bluzy na chłodniejsze dni i wieczory, w pierwszej kolejności klubowe
-oprócz krótkich spodenek warto zabrać cieplejsze spodnie,
-bielizna oraz skarpetki na zmianę lepiej spakować ich nieco więcej niż ilość dni obozu,
-buty: klapki, sandały, miękkie nie ślizgające się obuwie sportowe do terenu, obuwie sportowe na salę gimnastyczną,
NIEZBĘDNE PRZYBORY:
-krem z wysokim filtrem UV,
-przybory toaletowe(kosmetyki, dwa ręczniki – kąpielowy oraz mniejszy do wycierania twarzy i rąk)
WARTO ZABRAĆ:
-latarkę,
-lekki plecaczek,
-kieszonkowe, może być w kopercie zdeponowane u opiekuna,
-telefony i sprzęt elektroniczny jedynie na własną odpowiedzialność. Telefony będą udostępniane do dzwonienia w odpowiednich porach,

-zeszyt 32 kratka na treningi, długopisy, ołówki, kredki (konkursy),

-podkładkę do zapisu,
– opisane podstawowe lekarstwa działające na dzieci w pudełku lub woreczku (przeziębienia, gardło, ból głowy itp.). Opiekunowie odbiorą po przyjeździe.
-ewentualne akcesoria na plażę do zabawy w piasku,
-piłkę do koszykówki,
-jeżeli jest potrzeba to podać np. lokomotiv na podróż oraz zaopatrzyć dziecko na powrót i wycieczki.
                                                      UŚMIECH, APETYT, ROZUM 😊

W czasie pobytu weźmiemy udział w Indywidualnych Mistrzostwa Polski Szkół.

Obóz realizowany jest przez doświadczoną kadrę szkoleniową
trenerów i nauczycieli klas sportowych SP 8 Chrzanów oraz grupy
intensywnego szkolenia Chess in Chrzanow. Przeznaczony jest dla
dzieci i młodzieży o różnym poziomie gry w wieku 5-18 lat.
Większość zajęć odbywać się będzie na świeżym powietrzu.
Zakwaterowanie i wyżywienie: Ośrodek Wypoczynkowy
„HORYZONT” w Dąbkach k. Darłowa, ul. Darłowska 4a.
150 m do pięknej piaszczystej plaży. Ośrodek posiada własny basen,
miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci, bilard, boiska do siatkówki

plażowej, koszykówki, Kawiarenkę internetową. Ośrodek jest ogrodzony.
Zakwaterowanie w budynku murowanym, TV w pokojach.
Cena zawiera :
Zakwaterowanie, wyżywienie ( 3 posiłki oraz podwieczorek, napoje). Ubezpieczenie. Realizacja
programu szachowego dopasowanego do poziomu uczestników, udział w Mistrzostwach Polski
Szkół, udział w turnieju wewnętrznym klasyfikacyjnym, przygotowanie zawodników do MP
w szachach błyskawicznych i szybkich, treningi grupowe oraz indywidualne, wszelkie opłaty
klasyfikacyjne i rankingowe, czynny odpoczynek nad morzem, sport, plażowanie, wycieczki, nagrody dla
uczestników, profesjonalna opieka wychowawcza, szkoleniowa m.im mistrzów szachowych.