«

»

Lis 18 2015

avatar

Jak co roku dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada spędziliśmy przy szachownicy

,,Było wietrzne, jesienne popołudnie roku 1918. Nad Magdeburgiem nisko płynęły ciężkie, ołowiane chmury i zanosiło się na burzę. Położona nad Łabą twierdza magdeburska o tej porze roku i w taką pogodę, sprawiała wrażenie jeszcze bardziej niedostępnej. W jednym z jej skrzydeł, w pomieszczeniu, które było bardziej pokojem niż celą więzienną, siedziało przy stole dwóch mężczyzn żywo dyskutując. Na stole stała szachownica oraz ustawione na niej figury, jednak szachy nie były przedmiotem burzliwej dyskusji obu panów. Twarz jednego z nich, smagła, o inteligentnym spojrzeniu kontrastowała z chmurnym, nieprzeniknionym wejrzeniem jego rozmówcy. W tej dyskusji słowa płynące z ich ust, dobywały się z głębi serc. Bo głęboko im na sercu leżała sprawa pewnego kraju, który tyle już lat walczył o niepodległość, nie składając nigdy broni. Tym krajem była Polska..
Jegomościem, o twarzy chmurnej jak niebo tego popołudnia nad twierdzą, był Józef Piłsudski, którego internowano za to, że wydał rozkaz swojej brygadzie aby odmówiła przysięgi lojalności wobec cesarza Niemiec Wilhelma II. Drugim z nich, był późniejszy generał, popularny „Szef”- Kazimierz Sosnkowski.”

http://psychologiaiszachy.blogspot.com/2010/11/tajemnica-twierdzy-magdeburskiej.html

(Na zdjęciu Józef Piłsudski gra w szachy z Jędrzejem Moraczewskim )

Na zdjęciu Józef Piłsudski gra w szachy z Jędrzejem Moraczewskim (1. z lewej) w Wołczecku. Obok widoczny oficer Legionów Polskich, rotmistrz Władysław Belina-Prażmowski (2. z lewej, za Piłsudskim).: IMAG2394

Uczniowie, szachiści naszego klubu, grupy szkoleniowej chessinchrzanów – jak co roku, uczestnictwem w turniejach  uczcili Święto 11 listopada.

V Rapid Open Katowice – Grupa B do lat 9

Wyniki – runda 7 Drukuj
M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch.
1 2 III Walczak, Marcin R 1070 1600 UKS 21 Podlesie 7.0 19.50 26.50
2 4 III Bonczek, Michał 0 1600 MKSz Rybnik 5.0 21.00 31.00
3 5 III Kotowicz, Kamil 0 1600 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.5 22.50 32.50
4 6 III Maślanka, Wojciech 0 1600 MKSz DIAGONALIA Imielin 4.5 20.50 30.50
5 10 III Salamon, Paulina 0 1400 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny 4.5 19.50 27.50
6 14 IV Karut, Kacper 0 1400 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.5 19.50 25.50
7 9 III Miklewska, Dorota 0 1400 PSSz Pszczyna 4.5 18.50 25.50
8 3 III Wilk, Igor 1055 1600 LUKKS Kielce 4.0 20.50 27.50
9 1 III Myszor, Przemysław R 1081 1600 MKSz DIAGONALIA Imielin 4.0 18.00 25.50
10 8 III Szwajnoch, Tomasz 0 1600 MDK Chorzów 4.0 17.50 23.50
11 22 Rapacz, Łukasz 0 1000 MKSz DIAGONALIA Imielin 3.5 13.50 19.00
12 11 IV Borowik, Aleksander 0 1400 AKS Mikołów 3.0 21.00 31.00
13 17 IV Popiel, Małgorzata 0 1250 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.0 18.00 24.50
14 16 IV Piwoń, Robert 0 1400 MDK Chorzów 3.0 17.50 23.00
15 7 III Nawojski, Tobiasz 0 1600 MDK Chorzów 3.0 16.50 25.50
16 15 IV Paruch, Oskar 0 1400 UKS SP1 Jedynka Tychy 3.0 14.00 20.00
17 12 IV Broll, Mikołaj 0 1400 MDK Chorzów 3.0 14.00 19.00
18 18 V Echolc, Paweł 0 1200 MDK Chorzów 2.5 15.00 21.50
19 13 IV Cituk, Adam 0 1400 UKS SP1 Jedynka Tychy 2.0 13.50 22.00
20 20 Buchalik, Adam 0 1000 UKS Pałac Młodzieży Katowice 2.0 12.00 17.50
21 19 V Liwochowski, Wojciech 0 1200 UKS Pałac Młodzieży Katowice 1.5 14.50 20.00
22 21 Grzywnowicz, Cyprian 0 1000 UKS Pałac Młodzieży Katowice 1.0 14.50 20.50

V Rapid Open Katowice – Grupa C do lat 7

 

Wyniki – runda 7 Drukuj
M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch.
1 1 II Wierzbicki, Dawid R 1333 1800 SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza 6.5 23.50 31.50
2 2 III Musiał, Igor 0 1600 MCKiS Jaworzno 5.0 22.00 31.50
3 3 IV Banaczyk, Piotr 0 1400 MKSz DIAGONALIA Imielin 5.0 21.00 30.00
4 7 IV Kubik, Bartosz 0 1400 MKSz Rybnik 5.0 19.00 27.00
5 13 IV Wnuk, Kamil 0 1400 UKS Czarny Koń Olkusz 5.0 18.50 27.50
6 10 IV Rosół, Mateusz 0 1400 MDK Chorzów 4.5 20.50 29.50
7 4 IV Bartoszczuk, Adam 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.5 19.00 26.50
8 11 IV Sowiński, Wojciech 0 1400 MDK Chorzów 4.5 17.00 22.50
9 8 IV Macura, Mateusz 0 1400 LKS OLIMPIA Goleszów 4.0 21.50 29.50
10 12 IV Warchoł, Kamil 0 1400 Akademia Szachowa Gliwice 4.0 19.50 27.00
11 18 V Zegar, Emilia 0 1100 MDK Chorzów 4.0 17.00 24.00
12 6 IV Damilak, Cyprian 0 1400 UKS SP1 Jedynka Tychy 4.0 17.00 23.00
13 17 V Tim, Wojciech 0 1200 UKS Pałac Młodzieży Katowice 3.5 16.50 22.50
14 22 Górski, Tymon 0 1000 ZPSM Katowice 3.5 16.00 22.00
15 9 IV Rojek, Wojciech 0 1400 MDK Chorzów 3.0 21.00 30.00
16 5 IV Brodziński, Augustyn 0 1400 UKS Czarny Koń Olkusz 3.0 19.50 27.00
17 14 IV Jaros, Emilia 0 1250 TS Kuźnia Rybnik 3.0 16.50 23.00
18 24 Trytek, Bartosz 0 1000 UKS Pałac Młodzieży Katowice 3.0 15.50 21.00
19 15 IV Pilch, Alicja 0 1250 UKS Czarny Koń Olkusz 3.0 15.00 20.50
20 21 Fedynkiewicz, Paweł 0 1000 Koło Szachowe SP 1 Świętochłowice 3.0 13.50 19.00
21 16 IV Popiel, Martyna 0 1250 UKS przy SP 8 Chrzanów 2.5 18.50 24.00
22 25   Zychowicz, Bartosz 0 1000 UKS przy SP 8 Chrzanów 2.5 13.50 19.00
23 19 Biszkowiecki, Igor 0 1000 UKS Pałac Młodzieży Katowice 2.0 14.00 19.50
24 20 Bulas, Konrad 0 1000 UKS Pałac Młodzieży Katowice 2.0 13.50 19.50
25 23 Paruch, Wiktor 0 1000 Tychy 1.0 11.50 17.50

I Ogólnopolski Memoriał im. Karola Zieleźnika/ Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego – Sala Kolumnowa (wysoki parter); Katowice ul. Dąbrowskiego 23  2015-11-10/2015-11-11

Wyniki – runda 9 Drukuj
M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch.
1 1 GM Stupak, Kirill BLR R 2630 2600 Belarus 7.5 40.00 51.50
2 2 GM Tazbir, Marcin POL R 2568 2600 RPW Okucia Budowlane Łódź 7.0 39.00 51.00
3 6 IM Golubka, Petr UKR R 2370 1800 7.0 37.50 45.50
4 3 GM Czarnota, Paweł POL 2537 2600 UKS Rotmistrz Grudziądz 6.0 40.50 52.50
5 7 m Lewtak, Damian POL R 2334 2400 LKSz GCKiP Czarna 6.0 37.00 48.00
6 4 GM Sergeev, Vladimir UKR R 2515 2515 Kijpw 5.5 36.50 48.00
7 8 k Wiewióra, Eneasz POL R 2317 2200 SSz GMINY PAWŁOWICE 5.5 32.50 43.00
8 11 k Rytenko, Vsevolod UKR R 2245 2249 Ivano-Frankivsk 5.5 32.50 40.50
9 9 m Piesik, Piotr POL R 2292 2400 UKS Hetman Częstochowa 5.0 38.00 49.00
10 5 IM Shkuran, Daniil UKR R 2453 1800 LUKKS KIELCE 5.0 36.00 46.50
11 13 k Mucha, Piotr POL R 2134 2200 KSz HETMAN Katowice 5.0 35.50 46.00
12 10 IM Pinkas, Karol POL R 2246 2450 MCKiS Jaworzno 4.5 33.50 43.50
13 14 I++ Dzierżak, Radosław POL R 2116 2100 PSSz Pszczyna 4.5 33.00 43.50
14 17 WFM Guzik, Jolanta POL 1972 2100 MCKiS Jaworzno 4.5 32.00 40.50
15 16 k Lizak, Jakub POL R 2036 2200 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 4.5 30.00 39.00
16 15 k Zowada, Kazimierz POL R 2054 2200 MCKiS Jaworzno 4.5 29.50 38.50
17 19 k Stasiuk, Vitaly UKR R 1838 2189 Ivano-Frankivsk 4.5 28.00 37.00
18 22 I Lis, Mateusz POL R 1790 2000 UKS Czarny Koń Olkusz 4.5 27.50 33.00
19 20 k Błasiak, Mirosław POL R 1831 2200 AKS Mikołów 4.0 32.50 41.50
20 12 k Masternak, Aleksander POL 2186 2200 KSz HETMAN Katowice 4.0 30.00 37.50
21 18 I Sadzikowski, Marian POL R 1845 2000 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 27.00 33.50
22 21 I+ Korcz, Daniel POL R 1818 2100 MCKiS Jaworzno 3.5 26.00 33.50
23 26 II Pulut, Andrzej POL 0 1800 UMKS Żak Kielce 3.5 25.00 30.50
24 25 I Pyzio, Amelia POL R 1324 1800 OLIMPIJCZYK Chrzanów 3.5 24.00 30.00
25 23 II+ Wojkowski, Mariusz POL R 1547 1900 3.5 24.00 29.00
26 24 II Roskowski, Stanisław POL 1432 1800 2.5 24.50 30.50
27 27 Nowak, Piotr POL 0 1000 Katowice 1.0 24.50 33.50

Szachowy Turniej Niepodległości 11x11x11 (U11)

Wyniki – runda 11


M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Ruz
1 10 III Owoc, Jakub R 1134 1600 TS Wisła Kraków 9.0 63.00 76.00 1850
2 1 II Armuła, Karol R 1346 1800 KKSz Kraków 8.5 63.00 76.00 1850
3 4 I Mucha, Marta R 1210 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 8.0 61.00 75.00 1800
4 12 II Pawlak, Emilia R 1105 1600 KKSz Kraków 8.0 60.50 74.50 1784
5 5 II Wnęk, Filip R 1210 1800 UKS Goniec Staniątki 7.5 63.00 76.50 1766
6 3 III Józefczyk, Szymon R 1251 1600 KKSz Kraków 7.5 61.50 74.50 1750
7 6 III Skorupka, Arkadiusz R 1208 1600 LUKKS Kielce 7.0 61.50 75.00 1700
8 9 II Strączek, Wiktoria R 1168 1600 LUKKS Kielce 7.0 55.50 69.50 1583
9 15 III Baran, Mateusz 0 1600 TS Wisła Kraków 7.0 53.50 64.00 1633
10 2 III Nieuważny, Adam R 1267 1600 KKSz Kraków 6.5 51.50 64.00 1634
11 16 III Sukiennik, Oliwier 0 1600 MKS Sandecja Nowy Sącz 6.5 51.50 63.50 1617
12 14 III Rainer, Piotr 0 1600 UKS Goniec Staniątki 6.5 50.00 61.50 1584
13 8 II Kucharska, Helena R 1182 1600 MPZSzach Kraków 6.0 56.00 69.50 1616
14 20 IV Prostak, Jakub 0 1400 MKS KSOS Kraków 6.0 53.50 66.00 1450
15 18 III Wolak, Maciej 0 1600 KKSz Kraków 6.0 50.00 59.00 1483
16 25 IV Zieliński, Michał 0 1400 MKS MOS Wieliczka 6.0 47.00 55.50 1416
17 26 IV Magdziarz, Piotr 0 1400 KKSz Kraków 6.0 44.00 52.50 1433
18 37 Węgrzyn, Wiktor 0 1000 MKS MOS Wieliczka 6.0 39.50 48.00 1273
19 7 III Szlósarczyk, Hubert R 1189 1600 MKS MOS Wieliczka 5.5 60.50 74.00 1617
20 11 II Knapik, Kamil R 1119 1800 MKS MOS Wieliczka 5.5 59.00 72.00 1600
21 27 IV Stanek, Tomasz 0 1400 Kraków 5.5 48.50 59.00 1450
22 17 III Ustrzycki, Antoni 0 1600 KKSz Kraków 5.0 51.50 63.00 1367
23 23 IV Sarek, Konstanty 0 1400 TS Wisła Kraków 5.0 51.00 61.00 1400
24 22 IV Książek, Stanisław 0 1400 KKSz Kraków 5.0 49.00 58.50 1367
25 24 IV Pawlak, Dominik 0 1400 KKSz Kraków 5.0 46.00 54.50 1345
26 13 III Hernik, Bartosz 0 1600 KKSz Kraków 5.0 45.00 54.50 1384
27 30 V Blacha, Paweł 0 1200 KKSz Kraków 5.0 39.50 49.00 1250
28 29 V Duda, Grzegorz 0 1200 MKS MOS Wieliczka 5.0 36.00 44.00 1218
29 28 IV Blacha, Patryk 0 1400 KKSz Kraków 4.5 50.50 62.00 1366
30 21 IV Sobelga, Aleksander 0 1400 TS Wisła Kraków 4.0 48.00 59.50 1300
31 32 V Konieczyński, Bartosz 0 1200 KKSz Kraków 4.0 45.50 53.50 1217
32 34 Zaucha, Dariusz 0 1000 KKSz Kraków 4.0 42.00 50.00 1200
33 31 V Doroba, Maksym 0 1200 TS Wisła Kraków 4.0 32.50 39.50 960
34 35 Stanek, Aleksandra 0 1000 Kraków 3.0 38.00 45.50 1000
35 36 Pawlak, Miłosz 0 1000 KKSz Kraków 2.0 40.50 49.00 982
36 19 III Zwolińska, Zuzanna 0 1400 UKS Hetman Koronny Trzebinia 2.0 38.50 48.50 1150
37 33 Sobelga, Nikodem 0 1000 Kraków 2.0 36.50

Permalink do tego artykułu: http://www.zs1-chrzanow.pl/UKSSP8/jak-co-roku-dla-upamietnienia-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci-11-listopada-spedzilismy-przy-szachownicy-11-listopada/

CZCIONKA
ZMIANA KOLORU