«

»

gru 27 2016

Historyczne sukcesy zawodników chess in chrzanow wśród rekordowej liczby szachowych zawodników Mistrzostw Szkół i Przedszkoli

katowice spodeks22

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach w katowickim Spodku pobiły rekord liczby uczestników i przechodzą do historii. Do historii sukcesów przechodzi również wspaniały występ szachistów UKS SP8 Chrzanów, którzy zwłaszcza w najmłodszych kategoriach, drużynowo zdominowali zawody. W klasyfikacji drużynowej, gdzie punktowało dwóch najlepszych zawodników w danej grupie wiekowej, zwyciężyły nasze placówki :

• Niepubliczne Przedszkole 100 Bajek w Chrzanowie w kategorii Przedszkoli,
  • Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 8 w Chrzanowie w kategorii klas 1-3
  • Trzecie miejsce naszych zawodników reprezentujących Szkołę Podstawową w Regulicach – to wielka, miła niespodzianka.
  • Dużą , miłą niespodzianką jest również drugie miejsce Szkoły Podstawowej nr 8 w Chrzanowie w kategorii klas 4-6, gdzie uczniowie nie uplasowali się indywidualnie na medalowych miejscach, ale zespołowo okazali się bardzo mocni.

Piękne, historyczne debiuty indywidualne :

Szczególnie Martyny Popiel, która w ładnym stylu zwyciężyła turniej w kategorii przedszkolaków. Przedszkole w Regulicach wychowało szachowe złotko.

Dodatkowo, sukces indywidualny ze  Szkoły Podstawowej w Regulicach odniosła  Małgorzata Popiel – III miejsce w kategorii klas III .

Również osiągnięcia Bartłomieja Zychowicza i Dominiki Chomik, którzy zajęli trzecie miejsca dla Niepublicznego Przedszkola 100 Bajek w Chrzanowie to konsekwencja świetnych warunków dla rozwoju szachów w tej placówce.

Trzecie miejsce w kategorii klas II Martyny Starmach to wspaniały debiut uczennicy SP 8 Chrzanów.

Bardzo blisko medali byli również Oliwia Zielińska ze 100 Bajek, Alicja Batiuk ze SP Regulice oraz Marta Mucha z PG4 Chrzanów, które zajęły czwarte miejsca.

Podkreślić należy, że w Mistrzostwach debiutowały placówki współpracujące z Chess in Chrzanow a dzieci były bardzo zadowolone z udziału: ZS Alwernia, ZS Kwaczala, ZS Brodła, SP Regulice, SP Grojec, ZS Brodła, SP Okleśna, SP Przeginia Duchowna, SP 6 Chrzanów, SP Luszowice, NSP Edison w Chrzanowie, NP 100 Bajek w Chrzanowie, PS Regulice, PS Grojec.