«

»

Maj 09 2018

avatar

8 latki w walce o mistrzostwo

Tuż po mistrzostwach do lat 6, 7 w Poroninie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski do lat 8 – Indywidualny Puchar Polski do 8 lat -Chłopcy oraz Indywidualny Puchar Polski do 8 lat -Dziewczęta.
Zawody te niosły spore nadzieję dla ośmioletnich, czołowych zawodników UKS przy SP 8 Chrzanów.
Sport to jednak wielka niewiadoma, wynik niejednokrotnie zaskakuje – niektórych pozytywnie, niektórych, niestety przeciwnie.
Udział w mistrzostwach to niewątpliwie niezapomniane wrażenia i z pewnością okazja do wnikliwego ,,rozpracowania osobowości” małych, szachowych zawodników. Każdy z nich stoczył niejedną, wielką walkę na 64 polach. Pokazał, że szachy to mnóstwo sportowych emocji. Wraz z trenerami,  rodzicami,  wyciągnie wnioski ze swego występu, przeanalizuje plusy i minusy co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Dowodem na to, iż ciężka praca procentuje jest występ w mistrzostwach 8 latków, naszych 6, 7 latków, którzy po mistrzostwach w swoim roczniku zdecydowali się spróbować sił wśród starszych kolegów. Partie ich z dnia na dzień okazywały się dojrzalsze a końcowe wyniki nie ustępują wiele starszym kolegom.

Ostatecznie 15 miejsce zajął Sebastian Baliś, 19 Bartosz Zychowicz, 20 Piotr Kwapisz, 23 siedmioletni Michał Kaszuba,

19 Irena Pajer, 20 Dominika Chomik

oraz

na dalszych miejscach: Szymon Strączek,  Stanisław Kośmider,  Konrad Słomowicz.

Drużynowo, po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy mocną ekipą- plasując się na 3, medalowym miejscu !

Wszak ,,nie samym chlebem człowiek żyje” było też mnóstwo dodatkowych atrakcji – turnieje towarzyszące, konkursy, zabawy, wycieczki co przy pięknej pogodzie dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lin do foto:
https://www.flickr.com/…/140282030…/albums/72157693232134652

Indywidualny Puchar Polski do 8 lat -Chłopcy
Poronin-Limba 2018-05-01/2018-05-06
Wyniki – runda 9
M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Prog.
1 2 II SOWIŃSKI, Paweł 1328 1800 UKS SP 1 Brzozów 8.0 42.00 54.50 8 43.0
2 16 III SUSKA, Szymon 1023 1600 SSz Szachpol Łuków 8.0 41.00 52.00 7 39.5
3 7 II ZMARZŁY, Wiktor 1148 1800 Akademia Szachowa Gliwice 7.5 44.00 57.50 7 37.5
4 9 II KLIM, Juliusz 1087 1800 KSz Polonia Warszawa 6.5 40.50 52.50 6 34.5
5 10 III CHOMICKI, Kornel 1085 1600 MUKS Stoczek 45 Białystok 6.5 36.50 47.50 5 34.0
6 8 III BIEROŃSKI, Nikodem 1089 1600 MGLKS Parnas Oława 6.5 36.00 46.00 6 31.5
7 1 III OCHĘDZAN, Filip 1347 1600 KTS Kalisz 6.5 34.50 46.00 6 30.0
8 3 II WOJTACHA, Krzysztof 1203 1800 KSz Jagiellonia Białystok 6.0 39.50 51.50 5 33.5
9 21 III DUNDA, Szymon 0 1600 KSz Jagiellonia Białystok 6.0 39.00 50.00 5 33.5
10 18 II JAGODZIŃSKI, Jaromir 0 1800 UKS Gedanensis Gdańsk 6.0 36.50 45.50 5 29.0
11 12 II GROBELNY, Mikołaj 1053 1800 KSz Polonia Wrocław 6.0 35.50 47.50 6 32.0
12 13 II KOZAK, Karol 1052 1800 UKS GONIEC Staniątki 6.0 34.00 46.00 5 30.5
13 28 III KRAWCZYK, Eryk 0 1600 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 6.0 34.00 44.50 6 29.0
14 22 III FUTYMA, Dawid 0 1600 UKS SP 1 Brzozów 6.0 32.50 41.50 5 29.5
15 15 III BALIŚ, Sebastian 1033 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.5 42.00 54.00 5 33.0
16 5 III UHRYN, Łukasz 1158 1600 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 5.5 41.50 53.50 5 32.0
17 17 III OGŁAZA, Dawid 1005 1600 UKS Rodło Opole 5.5 41.00 53.50 5 35.0
18 37 III WESOŁOWSKI, Jeremi 0 1600 KSz HETMAN Katowice 5.5 35.50 44.00 5 29.5
19 14 II ZYCHOWICZ, Bartosz 1041 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.5 35.00 45.50 5 30.0
20 31 III KWAPISZ, Piotr 0 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.5 34.50 44.00 4 27.0
21 26 III KONIECZNY, Marek 0 1600 UKS Pałac Młodzieży Katowice 5.5 30.50 38.00 5 24.5
22 44 IV KOMENDECKI, Grzegorz 0 1400 KSz Miedź Legnica 5.5 29.50 40.00 5 23.5
23 24 III KASZUBA, Michał 0 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.5 29.50 36.50 5 23.5
24 34 III SIENICKI, Oliwier 0 1600 MUKS Stoczek 45 Białystok 5.0 38.00 47.00 5 29.0
25 30 III KUDRASZOW, Filip 0 1600 MUKS Stoczek 45 Białystok 5.0 35.50 44.50 4 26.5
26 47 IV KULESZA, Bartosz 0 1400 MUKS Stoczek 45 Białystok 5.0 33.50 43.00 5 24.0
27 35 III SKUPIN, Bartosz 0 1600 MGLKS Parnas Oława 5.0 33.50 40.00 5 26.0
28 23 III JAMKA, Jakub 0 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 5.0 32.50 43.50 5 21.0
29 4 III KLASK, Franciszek 1172 1600 UKS Czternastka Warszawa 5.0 32.50 42.00 5 29.0
30 61 IV ZIELEŃ, Stanisław 0 1400 MTS Kwidzyn 5.0 32.50 42.00 4 24.5
31 29 III KROGULSKI, Maksymilian 0 1600 UKS Czternastka Warszawa 5.0 32.00 41.00 5 25.0
32 32 III PĘKSA, Piotr 0 1600 MUKS Stoczek 45 Białystok 5.0 31.50 41.00 5 24.0
33 56 IV SŁONIEWSKI, Wojciech 0 1400 Szachowy Uniwersytet Warszawa 5.0 31.00 41.00 5 23.0
34 52 IV PŁOSKONKA, Bartłomiej 0 1400 ChTS Chorzów 5.0 31.00 38.50 5 23.0
35 11 II PAWICKI, Filip 1083 1800 KSz Polonia Wrocław 4.5 37.00 46.50 4 24.5
36 25 III KISIEL, Dominik 0 1600 UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz. 4.5 35.50 45.00 4 27.5
37 6 III ADAMALA, Tomasz 1153 1600 KS LogIN Skierniewice 4.5 35.00 44.50 3 28.5
38 38 III ZABRZAŃSKI, Marcin 0 1600 UKS Hetman Koronny Trzebinia 4.5 34.00 43.50 4 22.5
39 39 IV BARANOWSKI, Jan 0 1400 UKS Łady Raszyn 4.5 31.50 42.50 4 22.5
40 54 IV SEO, Ian 0 1400 Szachowy Uniwersytet Warszawa 4.5 31.50 40.00 4 18.5
41 57 IV SOKULSKI, Ignacy 0 1400 UKS OPP Toruń 4.5 29.50 37.50 4 19.5
42 19 III ADAMALA, Wojciech 0 1600 KS LogIN Skierniewice 4.5 28.50 36.50 4 16.5
43 27 III KORDAS, Alan 0 1600 KKS Viictoria Stalowa Wola 4.0 36.50 46.00 4 26.0
44 46 IV KUCZMIK, Adam 0 1400 Pszczyńskie Szachy 4.0 34.50 43.50 4 22.0
45 42 IV JAMROZIK, Jakub 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 34.00 42.50 4 22.0
46 48 IV LISSOWSKI, Feliks 0 1400 UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz. 4.0 33.50 43.00 3 20.5
47 50 IV MLECZKO, Michał 0 1400 Akademia Szachowa Gliwice 4.0 31.00 39.50 4 20.0
48 51 IV NIESYT, Michał 0 1400 SSz Olimpia Goleszów 4.0 31.00 37.50 4 20.0
49 36 III TIM, Wojciech 0 1600 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.0 29.50 37.50 4 20.0
50 53 IV REDZIMSKI, Artur 0 1400 UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz. 4.0 29.00 39.00 4 19.0
51 41 IV HAŁADAJ, Adam 0 1400 UKS Jedynka Bełchatów 4.0 29.00 38.00 4 19.0
52 40 IV FUCHS, Maksymilian 0 1400 UKS SP1 Jedynka Tychy 4.0 28.50 37.50 4 21.0
53 45 IV KUBIN, Kacper 0 1400 KKSz Kraków 4.0 27.00 35.50 4 16.0
54 49 IV MICHALEWICZ, Grzegorz 0 1400 TMS Roszada Gliwice 4.0 22.50 31.00 4 15.0
55 33 III RAFALSKI, Szymon 0 1600 UKS SP11 Skoczek Tczew 3.5 30.00 39.50 3 22.0
56 43 IV KAWA, Wojciech 0 1400 GKSz Hetman Pilzno 3.5 29.50 38.00 3 17.5
57 59 IV WALOR, Michał 0 1400 MTS Kwidzyn 3.0 33.00 43.00 3 17.0
58 58 IV ŚWIDERSKI, Piotr 0 1400 Akademia Szachowa Gliwice 3.0 28.50 37.00 3 14.0
59 62 V KIECA, Szymon 0 1200 Akademia Szachowa Gliwice 3.0 27.50 34.50 3 15.0
60 68 V SZEHYŃSKI, Kamil 0 1200 KSz ORŁY Pleszew 3.0 27.00 34.00 3 14.0
61 20 III CZOBANIAN, Geworg 0 1600 LUKKS Kielce 3.0 26.50 34.50 3 19.0
62 66 V MIGACZ, Tymon 0 1200 TMS Roszada Gliwice 3.0 25.50 32.00 3 13.0
63 60 IV WYSOKIŃSKI, Tymoteusz 0 1400 LUKKS Miedziana Góra 3.0 25.50 31.00 2 12.5
64 65 V KUJAWSKI, Mateusz 0 1200 KSz ORŁY Pleszew 3.0 24.50 31.00 2 11.5
65 70 DOMAGALSKI, Tymoteusz 0 1000 KSz ORŁY Pleszew 3.0 24.50 30.50 3 15.0
66 69 V WYSOKIŃSKI, Nikodem 0 1200 LUKKS Miedziana Góra 3.0 23.50 30.50 3 12.0
67 64 V KOWALSKI, Wiktor 0 1200 Szachowy Uniwersytet Warszawa 3.0 23.00 28.50 3 12.0
68 71 KOSTOWSKI, Tytus 0 1000 TMS Roszada Gliwice 2.5 25.00 32.00 2 11.0
69 67 V STRĄCZEK, Szymon 0 1200 UKS przy SP 8 Chrzanów 2.0 23.50 29.00 2 8.0
70 73 MIZERNY, Aleksander 0 1000 KSz ORŁY Pleszew 2.0 20.50 26.00 2 7.0
71 74 RAZMUS, Jan 0 1000 WKSz GANT HETMAN 2.0 19.50 25.50 2 9.0
72 63 V KOŚMIDER, Stanisław 0 1200 UKS przy SP 8 Chrzanów 2.0 19.00 25.00 2 6.0
73 55 IV SŁOMOWICZ, Konrad 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 1.5 22.50 30.50 1 8.0
74 72 KWASECKI, Szymon 0 1000 TMS Roszada Gliwice 1.0 18.50 23.50 0 1.0
ChessArbiter Pro 2016 (v.6.04) © A.Curyło http://www.chessarbiter.com/

Banner
Indywidualny Puchar Polski do 8 lat -Dziewczęta
Wyniki – runda 9 Drukuj
M-ce Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Prog. Ruz Norma Chg (Ru)
1 CM Śmietańska, Wiktoria 1410 2200 KSz Polonia Wrocław 8.5 41.00 53.00 8 44.0 1900 0,06
2 II Borowik, Monika 1051 1600 LKSz Lublin 7.5 36.50 48.50 7 36.0 1765 1,05
3 II Lajdamik, Kinga 1110 1600 AKS Mikołów 7.0 37.00 49.00 7 34.0 1740 0,42
4 II Nurkiewicz, Anna 1160 1600 UKS Łady Raszyn 6.0 42.50 54.50 6 35.0 1665 -1,41
5 III Konkol, Nadia 0 1400 MKSz Rybnik 6.0 41.50 51.00 6 33.0 1670 II (1174)
6 II Maciejczuk, Zuzanna 0 1600 MUKS Stoczek 45 Białystok 6.0 39.00 51.00 6 34.0 1630 (997)
7 III Polakiewicz, Blanka 0 1400 UKS Czarny Koń Olkusz 6.0 38.50 50.50 6 31.0 1665 II (0)
8 III Pietryk, Hanna 0 1400 UKS SP3 w Bogatyni 6.0 35.00 45.50 6 32.0 1590 II (990)
9 II Drozd, Gabriela 0 1600 UKS GONIEC Staniątki 5.0 36.50 48.50 5 28.0 1515 (0)
10 III Strzoda, Natalia 0 1400 ChTS Chorzów 5.0 34.50 45.50 5 25.0 1450 (0)
11 III Doskocz, Dominika 1081 1400 KS AZS Wratislavia 5.0 33.50 45.50 5 26.0 1495 -0,12
12 III Kicińska, Zofia 0 1400 KSz Jagiellonia Białystok 5.0 33.50 43.00 5 26.0 1455 (980)
13 II Dróżdż, Amelia 0 1600 MTSz Mińsk Mazowiecki 5.0 33.00 42.50 5 25.0 1385 (0)
14 III Kurnicka, Agnieszka 0 1400 MUKS Stoczek 45 Białystok 5.0 32.50 40.50 5 26.0 1425 (0)
15 IV Pastuszka, Maja 0 1250 KS AZS Wratislavia 5.0 31.00 38.50 5 24.0 1420 III (0)
16 II Wieczorek, Maja 1074 1600 KSz Polonia Wrocław 5.0 30.50 38.00 5 24.0 1415 0,00
17 III Sok, Anna 0 1400 GKSz Hetman Pilzno 4.5 34.50 43.50 4 21.0 1400 (278)
18 III Biedrzycka, Natalia 0 1400 MTS Kwidzyn 4.5 28.00 37.50 4 19.5 1405 (0)
19 IV Pajer, Irena 0 1250 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 30.50 39.50 4 21.0 1390 III (0)
20 IV Chomik, Dominika 0 1250 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 29.00 37.50 4 19.0 1330 (0)
21 IV Filipiak, Monika 0 1250 MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.0 28.00 34.00 4 19.0 1310 (0)
22 IV Godula, Julia 0 1250 TMS Roszada Gliwice 4.0 27.50 33.50 4 18.0 1310 (0)
23 IV Stupak, Aleksandra 0 1250 LUKSz Orient Sokółka 4.0 27.00 34.00 4 19.0 1255 (0)
24 III Górska, Amelia 0 1400 MGLKS Parnas Oława 3.5 35.00 46.00 3 22.5 1320 (953)
25 III Kidoń, Maria 0 1400 Pszczyńskie Szachy 3.5 30.50 41.00 3 20.5 1305 (0)
26 IV Prędkiewicz, Emilia 0 1250 MGLKS Parnas Oława 3.5 29.00 37.00 3 17.0 1260 (0)
27 IV Konstanciuk, Anna 0 1250 UKS Czternastka Warszawa 3.5 28.50 37.50 2 16.5 1280 (0)
28 III Radzewicz, Katarzyna 0 1400 UKS SP11 Skoczek Tczew 3.5 27.50 34.50 3 14.5 1250 (0)
29 IV Ksionek, Joanna 0 1250 UKS Czternastka Warszawa 3.5 25.00 31.00 3 14.5 1235 (0)
30 V Zarzycka, Karolina 0 1100 UKS SP1 Jedynka Tychy 3.5 22.00 29.00 3 12.0 1170 IV (0)
31 III Czobanian, Lilia 0 1400 LUKKS Kielce 3.0 21.00 26.00 3 11.0 1115 (0)
32 IV Cheda, Julia 0 1250 UKS Czternastka Warszawa 1.5 24.50 30.50 1 8.0 1045 (0)
33 IV Zabrzańska, Róża 0 1250 Trzebinia 1.0 23.50 30.50 1 3.0 1000 (0)
34 V Burak, Weronika 0 1100 LUKSz Orient Sokółka 1.0 23.50 29.50 1 6.0 985 (0)

 

CZCIONKA
ZMIANA KOLORU