«

»

paź 01 2020

Wywalczyliśmy awanse do przyszłorocznych finałów mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szachach.

W rozegranych w dniach 23-30.09., w Murzasichle w OW U Zbójnika w zawodach Makroregionalnych dla Małopolski i Podkarpacia walczymliśmy o każde z 28 miejsc premiowanych awansem do przyszłorocznych finałów mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szachach.

Emilia Jaros pewną grą w turnieju kołowym wywalczyła trzecie miejsce 🥉🏆 do 13 lat.
Marcel Kutowski, również w turnieju kołowym jako faworyt grupy, zwyciężył kategorię chłopców do lat 13. 🥇🏆.
Piate miejsce zajął Adam Bartoszczuk, tracąc upragnione, czwarte punktacją pomocniczą. Miejsce piąte daje jednak nadzieję, że po październikowej olimpiadzie młodzieży OOM, miejsce to będzie wystarczające aby osiągnąć awans.
Bruno Przybyś, mimo porażki w ostatniej partii zajął, jako ośmiolatek drugie 🥈🏆 miejsce w kategorii do 9 lat.
Bardzo blisko awansu w kategorii do 11 lat jest Piotr Kwapisz, który również czeka na wyniki OOM.Czwarte miejsce, premiowane awansem na MP, podobnie jak klubowi koledzy, przegrał punktacją pomocniczą 😕.
Wyniki pozostałych :
10 m-ce ośmioletni Wiktor Kisiel do 9 lat , 13 m-ce Antoni Wróbel do 11 lat, 8 miejsce – sześcioletnia Pauliny Pajer w kategorii do 9 lat,
Do lat 11: 9 m-ce Irena Pajer, 12 m-ce ALeksandra Kania , 13 m-ce Nadia Gołąb, 14 m-ce Emily Maree.

Wyjazd zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Klubu Szachowego Chess in Chrzanow, wsparciu trenerskiemu, bezpośrednio na miejscu – Mariana Sadzikowskiego i mistrza Nazara Ustianovicha oraz online – arcymistrza Daniela Sadzikowskiego oraz, również on line Wiesława Kmaka.
Dziękujemy za pomoc w opiece nad dziećmi -rodzicom dzieci a szczególnie Pani Agacie Bartoszczuk i Pani Dorocie Jaros