«

»

Maj 07 2016

avatar

Szachowe Międzynarodowe Mistrzostwa Najmłodszych zakończone

_MG_5023 _MG_5024 _MG_5025 _MG_5026 _MG_5027 _MG_5028 _MG_5029 _MG_5030 _MG_5031 _MG_5032 _MG_5033 _MG_5034 _MG_5036 _MG_5037 _MG_5038 _MG_5039 _MG_5040 _MG_5041 _MG_5042 _MG_5043 _MG_5044 _MG_5045 _MG_5046 _MG_5047 _MG_5049 _MG_5051 _MG_5052 _MG_5053 _MG_5054 _MG_5055 _MG_5056 _MG_5057 _MG_5058 _MG_5059 _MG_5060 _MG_5061 _MG_5062 _MG_5063 _MG_5064 _MG_5065 _MG_5066 _MG_5067 _MG_5068W tym roku po zakończeniu Mistrzostw Polski Młodzików do 8 lat jeszcze przez trzy dni w kategoriach T6, T7, T8 oraz T10 rywalizowano w OW Poronin w tradycyjnych zawodach : Szachowych Mistrzostwach Najmłodszych. Dla najmłodszych było to świetne przygotowanie przed MP do lat 6 i 7 , które odbędą się 26 V w Suchedniowie. Dla ośmiolatków  , którzy grali wcześniej w MPM do 8 lat to była szansa do rewanżu lub potwierdzenia swojej formy. Dziesięciolatki wspólnie z dorosłymi rywalizowali w turnieju klasycznym FIDE. Pierwszy raz w Poroninie spotkali się uczniowie najlepszych szkół podstawowych walcząc o prawo gry w MP Szkół , które 16 V odbędą się w Pokrzywnej.

To już nie 500 osób a ok 200 pozostało w przyjaznym OW Limba i już w wielkim ,,spokoju” dalej rywalizowało w szachach szybkich P15’10. Wysokie pierwsze nagrody były również dużą zachętą. Tym razem dobra pogoda, basen, zabawy i rekreacja, góralska muzyka, grill i świetne wyżywienie i warunki pobytu z widokami na jeszcze ośnieżone Tatry –  to normalność w czasie zawodów organizowanych przez Chess in Chrzanow.

Wszyscy zawodnicy w szachach szybkich grali na transmisji co pozwalało opiekunom śledzić ich posunięcia i analizować grę! W niektórych przypadkach dzieci dopiero uczyły się zachowań na sprzęcie do transmisji ale sędziowie Zenon Chojnicki i Tomasz Stefaniak świetnie sobie radzili. Dla nich to też była próba przed MP do 6 i 7 lat. Równocześnie w sali B kontynuowano turniej T10 Plus Open FIDE w tempie klasycznym i rozegrano pierwszy raz na zlecenie SZS Wojewódzkie Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Sędziowie Katarzyna Walenciak i Wiesław Kmak perfekcyjnie prowadzili zawody a atmosfera była fantastyczna.

6 maja o14.00  w szałasie góralskim w pięknym stroju gospodyni OW Limby Halina Rzadkosz z organizatorami i przedstawicielami Poronina podsumowali turnieje.

Wszyscy tradycyjnie otrzymali puchary a wysokie finansowe pierwsze nagrody ( karty Tesco 500 i 300 zł) były uczciwą motywującą nagrodą za wysiłek i talent uczestników.

Zawody zrealizowano przy wsparciu finansowym z budżetu Województwa Małopolskiego.

Wyniki:

Polish English Moldavian

 

 

 

Banner

Szachowe Międzynarodowe Mistrzostwa Najmłodszych PORONIN Turniej do lat 6,7,8

OW Limba Poronin  2016-05-03/2016-05-06

Standings – round 9 Print
Place S.No. Title Name Local Club Birthday Total MBch. Bch. Wins Prog.
1 4 IV Jagodziński, Jaromir 1400 UKS Gedanensis Gdańsk 2010 8.0 37.50 48.50 8 43.0
2 1 III Nurkiewicz, Anna 1400 UKS Łady 2010 7.0 37.50 49.50 7 36.0
3 6 IV Pawicki, Filip 1400 KSz Polonia Wrocław 2010 7.0 36.00 47.00 7 35.0
4 5 IV Suska, Szymon 1400 SSz Szachpol Łuków 2010 6.0 37.00 47.50 6 30.0
5 2 III Borowik, Monika 1400 Lublin 2010 6.0 34.00 43.50 6 26.0
6 7 V Zychowicz, Bartosz 1200 UKS przy SP 8 Chrzanów 2010 5.0 36.50 46.00 5 27.0
7 3 IV Popiel, Martyna 1250 UKS przy SP 8 Chrzanów 2010 5.0 34.50 44.00 5 25.0
8 18 Klima, Franciszek 1000 UKS Goniec Staniątki 2010 4.5 30.00 38.50 4 23.5
9 9 Łabędzki, Kuba 1000 UKS Szach Gryfice 2011 4.5 29.50 39.00 4 22.5
10 17 Wilk, Krzysztof 1000 Chess in Chrzanów 2010 4.5 27.50 37.00 4 22.5
11 10 Zelent, Aleksander 1000 2010 4.0 36.00 46.00 4 23.0
12 13 Tokarz, Szymon 1000 UKS Jedynka Bełchatów 2010 4.0 35.00 44.50 4 22.0
13 15 Zięba, Karol 1000 KSz SDK-Lotnik Mielec 2010 4.0 26.00 34.50 4 18.0
14 14 Karweta, Jan 1000 Chess in Chrzanów 2010 3.0 27.00 34.50 2 15.0
15 11 Drobiński, Szymon 1000 Chess in Chrzanów 2010 2.0 26.00 33.50 1 10.0
16 16 Walenciak, Jan 1000 Chrzanów 2010 1.0 23.00 29.50 0 7.0
17 8 V Starmach, Filip 1200 UKS przy SP 8 Chrzanów 2011 0.5 23.50 30.00 0 4.5
18 12 Wacławek, Michał 1000 Chess in Chrzanów 0.0 21.00 27.00 0 0.0

Standings – round 9 Print
Place Title Name Local Club Birthday Total MBch. Bch. Wins Prog.
1 III Zięba, Hubert 1600 KSz SDK-Lotnik Mielec 2008 7.5 35.50 46.50 7 39.5
2 II Wielgus, Wojciech 1800 Akademia Szachowa Gliwice 2009 7.0 36.50 48.50 6 35.5
3 II Borowik, Wojciech 1800 Lublin 2008 7.0 35.00 46.50 7 30.0
4 IV Abramowicz, Ignacy 1400 KSz Polonia Warszawa 2008 5.5 35.50 47.00 5 28.0
5 II Jaworski, Tymon 1800 KSz Polonia Wrocław 2008 5.0 36.50 48.00 4 28.0
6 II Łaszczuk, Marcelina 1600 UKS Gambit – Wesoła 2008 5.0 32.50 44.00 5 26.0
7 III Myrmus, Karolina 1400 SSz Olimpia Goleszów 2008 5.0 31.00 40.00 5 26.0
8 IV Bartoszczuk, Adam 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 2008 5.0 29.50 37.50 5 21.0
9 III Pawicka, Aleksandra 1400 KSz Polonia Wrocław 2008 5.0 29.00 37.00 5 24.0
10 III Łupińska, Kinga 1400 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 2008 5.0 26.00 32.00 5 21.0
11 III Dallemura, Julia 1400 MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 4.5 39.50 49.00 4 26.0
12 IV Kraśniewski, Maciej 1400 Szkoła Podstawowa w Uzdowie 2008 4.5 39.00 48.50 4 27.5
13 III Stanik, Szymon 1600 AKS Mikołów 2008 4.5 35.50 45.00 4 28.0
14 II Łaźniewska, Zofia 1600 AZS Poznań 2008 4.5 31.50 40.00 4 19.5
15 IV Klima, Zofia 1250 UKS GONIEC Staniątki 2008 4.0 28.50 37.00 4 16.0
16 IV Wnuk, Kamil 1400 UKS Czarny Koń Olkusz 2008 4.0 25.00 33.00 4 17.0
17 Niziołek, Weronika 1000 UKS GONIEC Staniątki 2008 2.0 27.00 33.00 2 9.0
18 IV Boćwińska, Wiktoria 1250 UKS GONIEC Staniątki 2008 2.0 26.00 32.00 2 13.0
19 Bera, Iga 1000 UKS GONIEC Staniątki 2008 2.0 26.00 32.00 2 12.0
20 Cholewa, Krzysztof 1000 Chrzanów 2008 1.0 26.50 33.50 1 3.0

T10 plus Open Fide

Polish English Moldavian

Banner

Szachowe Międzynarodowe Mistrzostwa Najmłodszych PORONIN T10+OPEN FIDE

Standings – round 9 Print
Place Title Name State FIDE Local Club Total MBch. Bch. Wins Prog. Norm Chg (Ru)
1 I Bręgoszewski, Leon ZP 1659 2000 7.0 39.50 50.50 5 36.5 -1,68
2 II Błaźniak, Bartłomiej LD 1116 1800 UKS Jedynka Bełchatów 7.0 38.00 48.00 5 38.0 1,58
3 II Łaźniewski, Tadeusz WP 1186 1800 AZS Poznań 6.0 38.00 49.00 4 29.5 0,71
4 III Myrmus, Mateusz SL 1103 1600 SSz Olimpia Goleszów 6.0 37.50 46.50 5 31.0 0,51
5 III Łaźniewski, Marcin WP 1144 1600 AZS Poznań 5.5 38.50 49.50 3 30.0 II -0,21
6 III Kraśniewski, Szymon WM 0 1600 Szkoła Podstawowa w Uzdowie 5.5 36.00 47.00 4 28.5 (1267)
7 III Borowik, Karol LU 0 1600 Lublin 5.5 35.00 44.00 5 25.5 (963)
8 II+ Dallemura, Anna PL 1077 1700 MUKS Stoczek 45 Białystok 5.5 34.50 43.50 3 28.5 -0,32
9 II Łaszczuk, Zofia MA 0 1600 MAZSzach w Warszawie 5.5 34.00 43.00 5 28.0 (502)
10 III Abramowicz, Aleksander MA 0 1600 KSz Polonia Warszawa 5.5 32.00 40.00 5 23.5 (1057)
11 III Kozera, Dawid SK 0 1600 KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 5.0 34.50 44.50 4 25.5 (0)
12 III Andrzejczak, Ignacy MA 0 1600 UKS Hetman Puszcza Mariańska 4.5 35.00 45.00 4 27.0 (1132)
13 III Borowik, Aleksander SL 0 1600 AKS Mikołów 4.5 33.00 41.00 4 23.0 (0)
14 III Łabędzki, Kamil ZP 0 1600 UKS Szach Gryfice 4.0 31.50 39.50 4 22.0 (995)
15 III Dallemura, Mariusz PL 0 1600 Białystok 4.0 29.50 37.50 3 21.5 (1099)
16 IV Łakomy, Maciej LD 0 1400 UKS Jedynka Bełchatów 4.0 29.00 36.00 4 19.0 (0)
17 V Macura, Krzysztof SL 0 1200 SSz Olimpia Goleszów 4.0 24.00 30.50 4 16.0 IV (0)
18 II Łupiński, Marcel DS 0 1800 MUKS MDK ŚRÓDMIEŚCIE WROCŁAW 4.0 23.50 31.00 4 20.0 (0)
19 III Andrzejczak, Jerzy MA 0 1600 UKS Hetman Puszcza Mariańska 4.0 22.00 28.00 4 10.0 (0)
20 IV Zarzycki, Mirosław MA 0 1400 4.0 21.00 27.00 4 10.0 (0)
21 II Arciszewska, Zuzanna PL 1180 1600 MUKS Stoczek 45 Białystok 3.0 33.50 42.50 2 19.5 -0,59
22 III Kuska, Bartosz DS 0 1600 MKS Rokita Brzeg Dolny 3.0 31.50 40.50 2 21.5 (999)
23 V Komendołowicz, Nikola MP 0 1100 UKS przy SP 8 Chrzanów 2.0 30.00 38.50 2 11.0 IV (0)
24 IV Arciszewska, Marta PL 0 1250 Białystok 2.0 28.00 36.50 2 10.0 (0)
25 IV Nowakowski, Piotr MA 0 1400 UKS Łady Raszyn 2.0 27.00 34.50 2 9.0 (0)
26 IV Cmiel, Krzysztof MA 0 1400 UKS Łady Raszyn 2.0 25.00 31.50 2 12.0 (0)
27 IV Lao, Aleksandra MA 0 1250 UKS Łady Raszyn 1.0 29.00 37.50 1 2.0 (0)
28 Szczepaniak, Wiktor WP 0 1000 OTSz Ostrów Wielkopolski 1.0 19.00 24.50 1 7.0 (0)

Wyniki – Juniorzy do 10 at. Print
No. Place S.No. Title Name Fed. FIDE Local Total MBch. Bch. Wins Prog.
1 2 5 II Błaźniak, Bartłomiej POL 1116 1800 7.0 38.00 48.00 5 38.0
2 4 6 III Myrmus, Mateusz POL 1103 1600 6.0 37.50 46.50 5 31.0
3 7 18 III Borowik, Karol POL 0 1600 5.5 35.00 44.00 5 25.5
4 8 7 II+ Dallemura, Anna POL 1077 1700 5.5 34.50 43.50 3 28.5
5 10 14 III Abramowicz, Aleksander POL 0 1600 5.5 32.00 40.00 5 23.5
6 11 11 III Kozera, Dawid POL 0 1600 5.0 34.50 44.50 4 25.5
7 12 13 III Andrzejczak, Ignacy 0 1600 4.5 35.00 45.00 4 27.0
8 13 17 III Borowik, Aleksander POL 0 1600 4.5 33.00 41.00 4 23.0
9 14 16 III Łabędzki, Kamil POL 0 1600 4.0 31.50 39.50 4 22.0
10 18 8 II Łupiński, Marcel POL 0 1800 4.0 23.50 31.00 4 20.0
11 21 3 II Arciszewska, Zuzanna POL 1180 1600 3.0 33.50 42.50 2 19.5
12 22 12 III Kuska, Bartosz POL 0 1600 3.0 31.50 40.50 2 21.5
13 23 25 V Komendołowicz, Nikola POL 0 1100 2.0 30.00 38.50 2 11.0
14 25 19 IV Nowakowski, Piotr POL 0 1400 2.0 27.00 34.50 2 9.0
15 26 20 IV Cmiel, Krzysztof POL 0 1400 2.0 25.00 31.50 2 12.0
16 27 23 IV Lao, Aleksandra POL 0 1250 1.0 29.00 37.50 1 2.0
17 28 26 Szczepaniak, Wiktor POL 0 1000 1.0 19.00 24.50 1 7.0

x

CZCIONKA
ZMIANA KOLORU