«

»

paź 03 2017

Sezon szkolenia rozpoczęty

Wrześniowymi, szachowymi zmaganiami sezon szkolenia Chess in Chrzanow 2017/2018 został rozpoczęty. Rozegrane zostały dwie kołówki i open dla zawodników Chess in Chrzanow.
W turnieju FIDE równorzędną walkę o normę na WCM prowadziły Amelia Pyzio i Weronika Zabrzańska. W bezpośrednim pojedynku padł remis i obie zwyciężyły zawody z dorobkiem 8,5 pkt. Do normy niestety trzeba było uzyskać wynik 100%. Start w mocnym turnieju wykorzystał Michał Kasperek, który stracił na rankingu FIDE, lecz za to zdobył wymarzoną III kategorię. Na trzecim miejscu uplasowała się waleczna, lecz nie równo grająca Wiktoria Strączek. Dorobek 7 pkt wystarczył na pierwszą normę na I kategorię. Młodsi zawodnicy wykorzystali turniej aby wejść na listę FIDE i teraz rozpocząć wspinaczkę do 2600 ;) . Bardzo dobry, chociaż ciężki trening zaowocuje w przyszłości.

W turnieju kołowym klasyfikacyjnym zwyciężył Szymon Wróbel z dorobkiem 5,5 pkt z 7 partii. Drugie miejsce zajął nowy nabytek SP 8 Hubert Mazgaj , który z 5 pkt uzyskał III kategorię. Trzeci był nawy narybek SP 8 klasy mistrzostwa sportowego Marcin Zabrzański, któremu do III kategorii zabrało tylko 5 oczek FIDE średniego rankingu.

W turnieju open do 1400 zwyciężył gimnazjalista Jan Malczyk uzyskując jednocześnie III kategorię szachową. Wyprzedził innego gimnazjalistę Michała Czerwonkę i Jakuba Jamrozika z SP Płaza. Tuż za nimi uplasowały się trzy młodziutkie nasze szachistki, którym zabrakło niewiele aby zdobyły III kategorie: Urszula Smitka z SP Okleśna, Dominika Chomik z SP 6, Martyna Starmach z SP 8.

W sobotę 23 IX rozegrano kolejne turnieje klasyfikacyjne dla dzieci z rankingiem do 1200 oraz do 1400.
Turniej grupy A zwyciężyła Zuzanna Jaśko, która pechowo straciła szansę na II kategorię.III kategorie zdobyli: Martyna Starmach, Anna Ferlak, Urszula Smitka.
Turniej grupy B zwyciężył Mikołaj Pąchalski zdobywając IV kategorię szachową. Kategorie V zdobyli: Dawid Gelbach, Julia Kawaka, Maja Socha, Olivier Mazgaj.