kwi 29 2023

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski dzieci do lat 6 i 7 w Poroninie

148 zawodników wystartowało w Mistrzostwach Polski dzieci do lat 6 i 7 oraz turnieju towarzyszącym Tatrzańskiej Wiośnie 2023.

W wyśmienicie przygotowanym OW Limba na takie rozgrywki UKS przy SP 8 Chrzanów po raz 10 staje na wysokości zadania i przyjmuje setki uczestników zawodów.

Piękna sala gry z elementami folkloru góralskiego, piękny ośrodek w formie centrum miasteczka szachowego, gdzie w promieniu 50 m zawodnicy są zakwaterowani, grają, jedzą. Korzystają z bogatego zaplecza rekreacyjnego, w budynkach oraz na zewnątrz. Basen , konie, plac zabaw. Korzystają z rodzicami z uroków okolic.

Zawody organizuje kolejny raz wyłoniony w konkursie PZSzach UKS przy SP 8 Chrzanów z Prezesem Konradem Muchą. Niezastąpionym dyrektorem zawodów kolejny raz jest Marian Sadzikowski. Perfekcyjnie prowadzi zawody od kilku lat sędzia Główny Arbiter Międzynarodowy Krzysztof Skiba. Asystują mu IA Tomasz Sowa oraz Amelia Pyzio, Alicja Sadzikowska i Marta Mucha.

29.04.2023 SOBOTA 9.00 Runda I, 11.00 Runda II, 15.00 Runda III,
Budynek nr 2 12.00-13.00 Konsultacje dla uczestników z IM Jackiem Bielczykiem
Budynek nr 2 16.30-18.00 Konsultacje dla opiekunów, trenerów z IM Jackiem Bielczykiem
Szałas wysoki 18.00-19.30 Grill / Kolacja z kapelą góralską

Po trzech rundach w kategorii c7 prowadzi Czachurski Ignacy MUKS Stoczek 45 Białystok z Borkowskim Janem UKS Sparta Białołęka. W kategorii dziewcząt d7 prowadzi Rożek Sylwia Szachownica Kłaj przed Cholewą Mają z Drogowca Kraków.

Wśród sześciolatków prowadzi Radomski Alan UKS Czternastka Warszawa przed Oszutowskim Antonim UKS ELO Ełk. Wśród dziewcząt Wandor Emilia DK Koszęcin przed Hlubek Sarą KSZ Skoczek Czerwonka Leszczyny.

IM Jacek Bielczyk prowadzi szkolenia i konsultacje dla zawodników i rodziców.

W pierwszym dniu zawodów uczestnicy otrzymali  powitalny pakiet OW Limba koszulkę mistrzostw.

Dzień kończymy kończymy przy Grillu i Muzyce Góralskiej.