maj 22 2016

Mistrzostwa Polski Szkół – Pokrzywna 2016 : V miejsce SP 8 Chrzanów

Z bogatej historii startów SP 8 Chrzanów w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych możemy odnotować kilkakrotne mistrzostwo kraju jak również II i III miejsca. Przez Kilka lat SP 8 dominowała w szkolnej rywalizacji. W roku 2015 zdobyliśmy zasłużenie wicemistrzostwo za bezapelacyjną szkołą ze Skierniewic. W tym roku drużyna w składzie : Arkadiusz Skorupka, Emilia Dyląg, Konrad Łyszczarz, Marta ucha oraz Wiktora Strączek miała nawiązać do sukcesu.

Relacja runda po rundzie :

Dramatyczny mecz z Olsztynem. Trema dała o sobie znać u wszystkich. Emilkę sparaliżowała realizacja piona w wieżówce (remis), Konrad jak chorągiewka z Hetmanem na Skoczka wykonał nieprawidłowy ruch (remis), Marta podstawiła i przegrała a Wiktoria wygrała bez Hetmana !!! Oj działo się. Remis 2:2 nieszczęśliwy ale sprawiedliwy.

Czy Nysa jest głęboka i szeroka okaże się po II rundzie. Po pierwszym meczu wszyscy zaliczyli ostry dywanik Dyrektora ! Nawet profilaktycznie pauzujący Arek za trzaskanie drzwiami Emotikon wink. Zobaczymy z jakim efektem?

Teraz SP 14 Kalisz. W drużynie debiutuje Arek na I szachownicy. Energia go rozpierała. Byle przy szachownicy się skoncentrował. Arek tak skoncentrowany , że pierwszy wygrał. Niestety Emilka i Konrad słabiutko. Remis 2:2 uratowała Marta. Jesteśmy na VI miejscu na 34 szkoły. Uciekają nam Skierniewice, ale im później zagramy z faworytami tym lepiej. Byle nie gubić za dużo punktów.

Pobłądziliśmy w Kaliszu. Po obiedzie SP 17 Kalisz. Potem zasłużony odpoczynek dla drużyny. Byle był w dobrych humorach . I ponownie dramatyczny mecz. Emilka tym razem pewnie i szybko wygrała. Arek mało nie doprowadził do obłędu przeciwnika ostrą grą. Niestety gdyby czasami się dłużej zastanowił i poszukał optymalnego posunięcia byłby bohaterem. Konrad ponownie w partii jak chorągiewka i przegrywa w końcówce. Ostatecznie na kolejny remis 2:2 wyciąga Marta swoją trudną wygraną. Utrzymujemy VI miejsce i kontakt z czołówką ale trzeba wygrywać!

Najmocniejszy przeciwnik SP Zbąszyn i 3,5 : 0,5 . Co za koncentracja . Arek rewelacja. Pranie mózgu pomogło i Arek myślał aż wymyślił. Emilka pięknie technicznie zrealizowała dwie Wieże na Hetmana. Konrad pięknie kombinacyjnie a Marta niestety dała się złapać na wiecznego szacha . Dzisiaj jeszcze cztery mecze i wszystko jest możliwe.

Trzeba było poprawić nastroje w meczu z SP Nieborów. Na odpoczynek zasłużył Konrad. Zadanie wykonała Wiktoria ! Emilka coraz pewniej a Marta z dreszczykiem ale skutecznie. Arek dobrze rokował ale go poniosło i zrobił nieprawidłowy ruch. 3:1 i gramy dalej. W tabeli za Skierniewicami jest bardzo tłoczno.

Po przewie obiadowej jeszcze dzisiaj dwie rundy oraz jutro dwie. To już mecze o wszystko. Skierniewice, Bydgoszcz, Opole, Bogatynia czy Gorzów to nasi potencjalni rywale do medalu. Na początek SP Bogatynia. Mecz trzeba wygrać, dlatego wszyscy się maksymalnie koncentrują.

Piękny mecz z liderami SP 5 Skierniewice. Niestety końcówki w wykonaniu naszych fatalne. Poza Martą wszyscy wypuścili przewagi lub remisy. Ostatecznie Konrad remis i minimalna porażka 1,5 : 2,5. Spadamy na 10 !!! miejsce w tabeli. Już tylko teoretyczne szanse na wymarzony medal.

SP 13 Bełchatow rozbite 4:0. Odstawiliśmy Arka a Wiktoria kolejny raz wykonała w 100 % zadanie. Teraz kto na ostatnią rundę ? Idealnie jakby to była drużyna, która nas wyprzedza punktowo, wtedy wygrana mogła by dać medal

Ostatnia runda z SP Bydgoszcz. Wygrana daje nam teoretyczne szanse na medal. Ale dużo zależy od innych wyników ( chyba za dużo ). Niemniej jednak trzeba ładnie zakończyć zawody. Na ławkę idzie Konrad. Nadzieja w dziewczynach !!! Dobrze się zaczęło ale scenariusz podobny do większości pojedynków. Słabiutko gramy w końcówkach, podstawiamy. Remis 2:2 wywalczony najszybciej przez Wiktorię oraz przez najdłużej realizująća przewagę Emilię. Ostatecznie tylko i aż V miejsce w kraju ! Pewnie , że mogło być lepie,j ale i gorzej też . Emilka zajęła III miejsce na II szachownicy, ale to również zasługa Arka, którego rzucaliśmy na pożarcie . Szkoda, że w kilku przypadkach rywale nie ,,udławili ” się tą przynętą, bo grał świetnie. Ale do czasu, aż się zapominał i ręka królowała nad głową. Marta była podporą drużyny i brała na tyłach co mocniejsze dzięki czemu Wiktoria uzyskała świetny wynik jako rezerwowa 5 z 5 ! Konrad niestety bez ogrania, bardzo bojaźliwie. Zagrał gorzej niż w zeszły roku. Zabrakło 2,3 turniejów ogrania w tym tempie. Ale wszyscy się bardzo starali i była atmosfera drużyny SP 8. Myślę, że opiekunowie też wychodzili z siebie aby motywować zawodników  do lepszej gry. Czasami się udawało czasami nie. No cóż to jest sport. Za rok zupełnie nowa drużyna, o której trzeba myśleć już dzisiaj. Dzięki dzieciaki .