lip 11 2018

Mistrzostwa Europy Szkół za nami

EUROPEAN SCHOOL CHESS CHAMPIONSHIP
Krakow 2018-06-29/2018-07-08

W Krakowie zakończyły się bardzo emocjonujące dla nas Mistrzostwa Europy Szkół. Zawody okazały się bardzo trudne, mimo miana szkolnych, rozgrywane były na wysokim poziomie, z udziałem czołowych zawodników poszczególnych reprezentacji.

Nasi zawodnicy UKS-u,  tym razem wystąpili w barwach szkół: Chrzanowa, Oświęcimia, Regulic, Okleśnej.

Dla każdego zawodnika były wyzwaniem, szansą na sprawdzenie umiejętności w obsadzie międzynarodowej a przy dobrej passie szansą na niespodzianki. Poszczególne wyniki w kilku grupach pozwalały wielokrotnie budzić nadzieje na dobry finisz. Niewątpliwie największego ,,smaka na sukces” zrobił nam Tomasz Musiał w grupie chłopaków do lat 15, który przez większą część turnieju był kandydatem na medal oraz Milena Gładysek – 7 latka walcząca w czołówce grupy. Szachy to sport, sport to walka i niewiadoma do końca, walka również naszych przeciwników.   Tomasz ostatecznie uplasował się na 8 miejscu tegorocznych Mistrzostw Europy a Milena na 7- czego serdecznie gratulujemy !!

Bardzo trudną grupą okazały się grupy dziewcząt do lat 17 gdzie przy wysokim poziomie zawodniczek rozegrano kołówkę oraz do lat 15 gdzie przy podobnym układzie rozegrano turniej 7 rundowy.

Mimo nie zawsze wygranych partii, można było zaobserwować ogromną determinację, walkę i chęć zwycięstwa.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich!

Miejsca wywalczone przez poszczególnych zawodników:

Dziewczęta do lat 7: 7 miejsce Milena Gładysek

Dziewczęta do lat 9: 24 Irena Pajer, 25 Dominika Chomik, 28 Urszula Smitka

Dziewczęta do lat 11: 18 miejsce Nikola Komendołowicz, 24 Zuzanna Jaśko

Dziewczęta do lat 13: 27 miejsce Wiktoria Straczek

Dziewczęta do lat 15: 12 miejsce Marta Mucha

Dziewczęta do lat 17: 10 miejsce Amelia Pyzio

Chłopcy do lat 7: 15 miejsce Michał Kaszuba

Chłopcy do lat 9: 30 miejsce Bartosz Zychowicz, 35 miejsce Sebastian Baliś, 42 Maksymilian Jędryka, 44 Michał Gładysek,                                  45 Piotr Kwapisz,

Chłopcy dl lat 11: 31 miejsce Adam Bartoszczuk

Chłopcy do lat 13: 12 miejsce Igor Wilk, 34 Przemysław Małecki