«

»

Sie 01 2020

Marian Sadzikowski

I liga Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Ustroń 31.07-9.08.2020

Z bojowym nastawieniem chrzanowianie przyjechali do Ustronia na rozgrywki I Ligi Juniorów.

Po zeszłorocznym świetnym występie ( II miejsce ) i awansie z II ligi, w tym roku starsza o rok i bardziej doświadczona drużyna UKS przy SP 8 Chrzanów postawiła sobie cel awansu do EKSTRALIGI !

W szerokim składzie do gry przygotowanych było 15 zawodników. Ostatecznie najmocniejsza szóstka          31 lipca z trenerami GM Danielem Sadzikowskim oraz Marianem Sadzikowskim przybyła do OW Globus    w Ustroniu.

I szachownica CM  Marek Pniaczek 0,1/2, 0, 1, 1,1,1/2,0,

 

 

 

 

 

 

 

II szachownica CM Tomasz Musiał 1/2, 1, 1/2, 1, 1,0,1,1,

 

 

 

 

 

 

 

III szachownica juniora do 14 lat Marcel Kutowski 1, 1/2, 1, 0, 0,0,0,0,

 

 

 

 

 

 

 

IV szachownica juniora do 14 lat Igor Wilk 1,1,1,0,1/2,0,1/2,0,

 

 

 

 

 

 

 

V szachownica juniorki do 18 lat WCM Barbara Goraj 1,1,1,1,1,1/2,1,1,

 

 

 

 

 

 

 

VI szachownica juniorki do lat 14 Emilia Jaros 1/2, 1/2, 1/2,1,1,1,1/2,0,

 

 

 

 

 

 

 

Przed nami 9 kolejnych spotkań z solidnymi klubami :

KSz Hetman Koszalin – UKS SP 8 Chrzanów  2 : 4

Bardzo trudny mecz. Pewne wygrane Igora i Basi. Nic nie mógł zrobić i zremisował Tomek. Niestety uległ rywalowi Marek. Emilka została bez pionka a Marcel bez dwóch pionów. Jeżeli u Emilki były szanse na remis to w drugim przypadku małe. Wydawało się więc, że będzie 3:3 i pewien niedosyt. W niedoczasach Marcel zaryzykował i zagrał aktywnie oraz postawił Króla w centrum. Przeciwnik wykonał kilka słabszych ruchów robiąc słabości a na koniec mimo przeoczenia Marcela, nie zauważył wtrącenia z szachem. Ostatecznie niespodziewanie zdobyliśmy zwycięski punkt. Emilka ze stoickim spokojem zapatowała króla z pionkiem bandowym, grając na ostatnich sekundach. BRAWA za walkę.  Mecz trwał 4 godziny 47 minut !!!

UKS SP 8 Chrzanów – UKS Hetman Częstochowa 4,5 : 1,5 

Szybki mecz i szybkie zwycięstwo ! Marek nie męczył partii w równej pozycji po debiucie. Igor ponownie pewnie wygrywa a tuż za nim Basia. Na pozostałych stołach bezpieczne pozycje. Najwięcej kłopotu w debiucie miała Emilka poprzez przestawienie ruchów i stratę pionka. Dzielnie wyszła z opresji i doprowadziła do pewnego remisu. Marcel mógł więcej ale wypuścił szansę na wygraną i przyjął remis. Mecz był już wygrany, a Tomek w pięknie rozegranej partii oddając pionki za inicjatywę i aktywność figur pokonał rywala. Niespodziewanie wysoka i łatwa wygrana z  drużyną, która w pierwszym meczy urwała remis faworytom.

UKS Ognisko Rydułtowy – UKS SP 8 Chrzanów 2 : 4 

Świetnie rozpoczęty mecz ! Mocne strzały od początku Igora i Basi. Kolejny remis Emilki , tym razem z pozycji siły. Tomek odważnie a Marcel z lekkim dreszczykiem również dostarczyli punkty. Marek zmiennie ale ostatecznie nie ustał na remis bez jakości. Fantastyczna wygrana. Drużyna rozgrywa się z meczu na mecz.

UKS SP 8 Chrzanów – LKS Chrobry Gniezno 4 : 2

Marek Pniaczek pobudził drużynę do kolejnego zwycięstwa. Świetna gra dziewczyn i  nawet słabszy występ juniorów młodszych i ich porażki nie miały znaczenia po wygranej Tomka. Jesteśmy samotnymi liderami i oby tak dalej. Chociaż najtrudniejsze jeszcze przez drużyną.

KS Polonia Warszawa – UKS SP 8 Chrzanów 1,5 : 4,5 

W drużynie zaczynają grać świetnie juniorzy starsi i dziewczyny. Wygrywając w kolejnym meczu wszystko. Po świetnym początku młodsi juniorzy nieco przystopowali. Marcel przegrywa kolejną partię a Igor remisuje. Ostatecznie wysokie zwycięstwo i umocnienie się na pozycji lidera. 2 pkt za nami Dąbrowa Górnicza i Rydułtowy. Z tymi pierwszymi gramy ostatnią rundę. 

UKS SP 8 Chrzanów – KKSz Kraków 2,5 : 3,5 

Derby Małopolski. Drużyna z Krakowa specjalizje się w odbieraniu nam szans na awanse. I tym razem mimo, że nie byli faworytami, to niektórzy krakowscy zawodnicy wznieśli się nad swoje poziomy. dramatyczny mecz i przegrywamy 2,5 : 3,5 . Świetnie rozpoczął Marek , lecz zawodzi formacja młodszych juniorów. Świetnie grający w turnieju Tomek przegrywa z dużo słabszym zawodnikiem. O remis w meczu walczyła jeszcze Basia , lecz nie udało się zrealizować przewagi. Emilka rozgrywa swój życiowy turniej.

KTS Kalisz – UKS SP 8 Chrzanów 2,5 : 3,5 

Powrót drużyny po dotkliwej porażce. Wygrana z mocną drużyną. Wciąż jesteśmy liderami. Kryzys przeżywa Marcel. Pozostali bez ryzyka grając dokładnie przechylają zwycięstwo na naszą stronę. Emilka rewelacja ratuje remis. Pewnie Basia i Tomek. Igor dostarczył ważną połówkę. 

DSA Investment Polonia Wrocław – UKS SP 8 Chrzanów 4 : 2

Niespodziewana porażka spycha nas na 4 miejsce i trudną sytuację. Na zwycięstwo ligi już nie ma szans ale wygrana w ostatniej rundzie gwarantuje awans. Basia i Tomek są znowu pewnymi punktami. Niestety pozostali zagrali słabo. Fatalne błędy. Pierwszą swoją partię przegrywa Emilka. Młodsi juniorzy fatalnie. Marek prawie bez gry. 

UKS SP 8 Chrzanów – SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_2119/results.html?l=pl&tb=2_ 

W porównaniu ze składem z 2019 roku pojawia się utalentowana młodsza juniorka Emilia Jaros oraz zawodniczka   z Olkusza Barbara Goraj.

Drużyna posiada głębokie rezerwy, które w przyszłości z pewnością mogą kontynuować tradycję naszych drużynowych sukcesów.

Zespół jest prowadzony przez rodzinny TEAM Ojca&Syna – Mariana i Daniela Sadzikowskich.

Trenerzy podbudowani wspaniałym sukcesem arcymistrza Daniela Sadzikowskiego w postaci wicemistrzostwa Polski, będą chcieli udowodnić również siłę juniorskich szachów UKS przy SP 8 Chrzanów.

CZCIONKA
ZMIANA KOLORU