«

»

paź 30 2018

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach. 30 X 2018 Spodek-Katowice

Ponad 50 szachistów z naszego klubu ze szkół : SP 8 Chrzanów, SP 6 Chrzanów, SP Regulice, SP Okleśna, SP Płaza, SP KSW Libiąż, LO KSW Libiąż, SP 2 Oświęcim, SP 4 Libiąż, SP Kwaczała, Niepubliczne Przedszkole Talentów 100 Bajek w Chrzanowie – rywalizowało po raz trzeci w gronie 1500 uczniów w katowickim Spodku. Po raz kolejny organizacja działaczy ze Śląska na najwyższym poziomie.
W tym roku wracamy aż z pięcioma medalami i bardzo wysokimi miejscami w czołówce kategorii wiekowych.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu uplasowała się Amelia Pyzio z LO KSW Libiąż.
W kategorii gimnazjów na V miejscu uplasowała się Marta Mucha z SP 8 Chrzanów. VIII miejsce zajął Tomasz Musiał z SP 2 Oświęcim.
W kategorii klas ósmych na IV miejscu uplasowała się Wiktoria Strączek z SP 8 Chrzanów przegrywając medal punktacją pomocniczą.
W kategorii klas siódmych na 24 miejscu w grupie 90 uczniów uplasował się Konrad Łyszczarz z SP 8 Chrzanów.
W kategorii klas szóstych z brązowy medal zdobyła Weronika Zabrzańska z SP 8 Chrzanów. 37 miejsce wśród 100 uczniów zajął Przemysław Małecki z SP 8 Chrzanów.
W kategorii klas piątych na 15 miejscu uplasowała się Małgorzata Popiel z SP Regulice a na 34 Nikola Komendołowicz.
W kategorii klas czwartych na 12 miejscu uplasowała się Liliana Feluś z SP 8 Chrzanów, 10 miejsce Michała Gładysek z SP 6 Chrzanów, 13 Adam Bartoszczuk z SP 8 Chrzanów i 16 Maksymilian Jędryka, 27 Hubert Mazgaj, 38 Mateusz Chromiak, 45 Smoła Filip, 50 Fudała Adam. Startowało 200 uczniów.
W kategorii klas trzecich V miejsce zajęła Urszula Smitka z SP Okleśna, 8 Antonina Bobakowska, 11 Irena Pajer SP 8 Chrzanów. W kategorii chłopców brązowy medal wywalczył Piotr Kwapisz z SP 8 Chrzanów.
W kategorii klas drugich 14 miejsce zajęła Maja Socha a 23 Hanna Przybyś. W kategorii chłopców brązowy medal wywalczył Sebastian Baliś. 9 Marcin Zabrzański, 10 Bartłomiej Zychowicz. Startowało 170 zawodników.
W kategorii klas pierwszych brązowy medal wywalczyła Milena Gładysek z SP 6 Chrzanów. 8 Michał Kaszuba SP Kwaczała, 14 Szymon Strączek SP 8 Chrzanów, 29 Bruno Przybyś.
W kategorii przedszkoli VII miejsce zajęła Maria Kośmider z NP 100 bajek w Chrzanowie a VI Olivier Mazgaj z SP 8 Chrzanów. Oboje przegrali brązowy medal punktacją pomocniczą.