lut 17 2019

Angielski szachowy tydzień 20-25.02.2019. Chrzanów-Anglia 12,5:11,5

W ramach wymiany szachowej młodzieży  gościliśmy szachistów England National Chess Junior Squad. 12 szachistów i dwóch opiekunów. Młodzież z Anglii to laureaci wewnętrznych angielskich rozgrywek, którzy w nagrodę wyjeżdżają na takie spotkania do Europy. To już ich 15 wizyta w Chrzanowie. Również chrzanowscy szachiści mają zaproszenie na wyjazd do Liverpool. Koordynatorem międzynarodowego spotkania jest Klub Sportowy Chess in Chrzanow we współpracy z UKS przy SP 8 Chrzanów, Szkołą Podstawową Nr 8 w Chrzanowie oraz UKS Hetman Koronny Trzebinia.
Odbyło się kilka spotkań sportowych , rekreacyjnych jak również takich , na których młodzież z Anglii i z Chrzanowa będzie miała okazję bliższego poznania się i integracji. Dla szachistów z ziemi chrzanowskiej oraz uczniów SP 8 Chrzanów to m.in. kolejna okazja do sprawdzenia i przećwiczenia w praktyce języka angielskiego.
Poza udziałem w trzech turniejach szachowych rozegrana została również symultana szachowa z arcymistrzem Danielem Sadzikowskim , absolwentem klas sportowych SP 8 i PG 4 Chrzanów, wychowankiem UKS przy SP 8 Chrzanów. Obecnie czołowym zawodnikiem w kraju oraz trenerem, konsultantem m.in. olimpijskiej szachowej reprezentacji Polski.
Tradycyjnie w SP 8 Chrzanów rozegrany został mecz szachowy na 12 szachownicach pomiędzy England National Chess Junior Squad a najlepszymi chrzanowskimi juniorami. Tym razem w dwumeczu na 12 szachownicach zwyciężyli chrzanowianie 12,5 : 11,5 !!!

Program imprez z udziałem angielskich szachistów :
środa 20 II
17.00 Lokal Klubu Chess in Chrzanow, ul. Szpitalna 1
Międzynarodowa symultana szachowa na 25 szachownicach z arcymistrzem Danielem Sadzikowskim.

czwartek 21 II 17.30 Lokal Klubu Chess in Chrzanow , ul. Szpitalna 1
Międzynarodowe Grand Prix Chrzanowskie Czwartki Szachowe – turniej błyskawiczny

piątek 22 II
9.00 Spotkanie z Burmistrzem Chrzanowa w UM