Amelia Pyzio międzynarodową mistrzynią Pragi – Praga Open 11-18.01.2019

W turnieju Praga Czech Open wystartowali zawodnicy Chess i Chrzanow :

Gr A Marek Pniaczek, Tomasz Musiał ( od IV rundy)

Gr B Amelia Pyzio, Igor Wilk, Piotr Kwapisz, Sebastian Baliś, Irena Pajer, Anna Ferlak,

Rapid i Blitz dodatkowo Marian Sadzikowski , Paulina Pajer i Nazar Ustianovicz.

W Turnieju Rapid na IX miejscu wśród 100 uczestników uplasował się FM Nazar Ustianovich. Wysokie 19 miejsce i 42 pkt zysku rankingowego zaliczył Marian Sadzikowski. 20 pkt zysk rankingowy w Rapidzie zaliczył Sebastian Baliś,

W Turnieju Blitz Nazar Ustianovich zajął VII miejsce wśród 118 zawodników. Na 25 miejscu uplasował się Marek Pniaczek z dorobkiem 7 pkt. Aż 71 pkt elo zarobił w Blitzu Marian Sadzikowski. 58 pkt elo zdobytych przez Amelię Pyzio. 17 pkt elo zarobionych przez Sebastiana Balisia. 23 pkt elo dla Piotra Kwapisza.

Wielki sukces w Turnieju Open B odniosła Amelia Pyzio uzyskując tytuł międzynarodowej mistrzyni Pragi z dorobkiem 6,5 pkt zajęła w turnieju open 7 miejsce i pierwsze wśród kobiet. 114 pkt elo zarobku w szachach klasycznych !!! zaliczone pojedynki z zawodnikami z Czech, Armenii, Niemiec, Norwegi, Szkocji.

Wśród 148 zawodników 27 miejsce zajął Igor Wilk zarabiając 110 pkt rankingowych FIDE !!!

W dorobku zawodnicy z Kanady , Czech , Słowacji, Niemiec, Armenii, Szkocji.

Mimo odległych miejsc w tabeli świetny start zaliczył jeden z najmłodszych uczestników Sebastian Baliś. Wygrane z zawodnikami z Rosji i Czech oraz zysk prawie 100 pkt rankingowych FIDE. wiele ciekawych partii mimo błędów.

Świetny początek,potem kryzys ale też bardzo dobra długa gra kolejnego naszego dziewięciolatka Piotra Kwapisza. Zebrane świetne doświadczenie i duża praca. Prawdopodobnie efektem będzie wejście na listę rankingu FIDE.

Dobra druga połowa turnieju Anny Ferlak i też wejście na ranking FIDE. Ogromna praca po partiach, która zaowocuje wynikami w kraju.

Lekcję międzynarodowej gry otrzymała młodziutka  Irena Pajer.

Międzynarodowe ABC szachowe na turnieju przeszła czteroletnia Paulinka Pajer.

W grupie A Marek Pniaczek zagrał bardzo atrakcyjne zawody. zagrał z zawodnikami z 8 krajów w tym IM i 3 GM ! Wynik może nie satysfakcjonujący 50% ale doświadczenie zaprocentuje. Pozostaje zysk kilku oczek FIDE.

Tomek Musiał zaczynający zawody od 4 rundy z dorobkiem 4,5 pkt i zyskiem rankingowym 21 pkt FIDE.

Podsumowując świetny turniej, sukces międzynarodowy Amelii Pyzio, wielkie zyski rankingowe, ogrom pracy z trenerami, poznanie pięknego miasta jakim jest Praga.

Podziękowania dla kadry bez której wyjazd by się nie odbył i nie odniósł sukcesu : Alicja Sadzikowska, Marian Sadzikowski, Wiesław Kmak, Nazar Ustianovich oraz Jacek Pajer.