«

»

wrz 03 2018

3 starty Amelii w rozgrywanych w Oradei Mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych

16 letnia Amelia Pyzio w rozgrywanych w Oradei Mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych wystąpiła w trzech turniejach.

W kategorii juniorek do 16 lat w szachach szybkich 15 minut plus 10 sekund za ruch uplasowała się na VII miejscu w Europie.

W turnieju drużynowym reprezentowała Polskę w drugiej reprezentacji chłopców do lat 18. Zespół uplasował się na XVII miejscu. Chrzanowianka grająca na IV szachownicy juniora zdobyła 4 pkt z siedmiu partii.

W szachach błyskawicznych w kategorii juniorek do lat 18. Występ ten wypadł naszej zawodniczce słabiej niż planowała, zajęła ostatecznie XVIII miejsce.

Udział Amelii Pyzio sponsorowany był przez Sportową Akademię Veolii oraz Sapere Auso.